832 tirailleurliniën zware verliezen verwachten, vooral wanneer den verdediger de afstanden bekend zijn; 4e bij den aanval over open terrein kan de infanterie zich slechts in meerdere tirailleurliniën achter elkander bewegen ruimte tusschen de manschappen 6 tot 20 passen. Het vuur. Het vuurgevecht moet in hoofdzaak op de beslissende afstanden gevoerd worden; vuur op grootere afstanden (boven de 540 M.) heeft tegen een goedgedekten tegenstander weinig uitwerking. Vóór de opening van het vuur nadert men den vijand zóó dicht als mogelijk is zonder te zware verliezen te lijden; in open terrein zal het dikwijls slechts mogelijk zijn voorwaarts te komen onder dekking van vurende afdeeiingen of van machinegeweervuur. Al wordt hierdoor geen groote uitwerking verkregen, den vijand wordt belet rustig te vuren. De vuurleiding (vuuropening) berust bij den compagniescom mandant, het kiezen van het doel moet den onderaanvoerders, ook van de escouades, overgelaten worden. De nadruk wordt gelegd op het gebruik maken van dekkingen en er op gewezen, dat de schutters vóór alles moeten vermijden stellingen te kiezen, waarin zij zich tegen den hemel of een lichten achtergrond af teeken en ook de aanvoerders moeten zich dekken. Machinegeioeren. Een sectie machinegeweren vormt een deel van het bataljon; het vuren met een enkel geweer is geen uitzondering. Voor hun gebruik bij den aanval geldt het volgende: le door het vuur op groote afstanden kunnen zij het voort gaan der infanterie doelmatig ondersteunenbedekt terrein moet benut worden om de geweren vooruit te brengen; 2e het afgeven van massavuur tegen een bepaald punt der vijandelijke stelling 3e het afweren van tegenaanvallen en van cavalerieaanvallen; 4e gebruik in flankstellingen 5e ondersteuning der infanterie in een sleepend gevecht (ver vanging van manschappen door patronen)op de geringe uitwerking tegen lage doelen wordt de aandacht gevestigd 6e het vasthouden van veroverde stellingen. Bij de verdediging komen de machinegeweren in hoofdzaak op

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 228