833 de korte afstanden tot hun recht; vooral tegen artillerievuur moeten ze beschermd worden, waartoe het aanbeveling ver dient meerdere opstellingen voor te bereiden. Hun hoofdtaak is: le bestrijken van hindernissen, beheerschen van terreinen die voor den aanval bijzonder gunstig zijn, flankeeren van uit springende gedeelten 2e bestrijken van zwakke gedeelten in stellingen; 3e vuren tegen oprukkende versterkingen; Verkenners. Per compagnie worden door een officier twee daartoe geschikte manschappen tot verkenners opgeleid, (schieten, het snel afleg gen van groote afstanden, het bestijgen van hoogten, het samen stellen en overbrengen van berichten). Zij worden gebruikt in groepen van vier onder een onderofficier. Alle bewegingen van infanterie in gesloten orde op het gevechtsveld moeten door ver kenners beveiligd worden, die eenige honderden meters in front en op de flanken vooruitgeschoven worden. Ook bij den verde diger kunnen zij tot waarneming van den vijand, het verhin deren van diens verkenning en tot misleiding der vijandelijke verkenners gebezigd worden. Bij nachtelijke ondernemingen ne men zij den veiligheidsdienst waar. Ook kan hun opgedragen worden gewichtige punten te bezet ten of een gevaarlijken aftocht te dekken. Ten slotte moeten zij gebruikt worden in terrein dat voor de overige infanterie moeilijk begaanbaar is. Het ontwikkelen van tirailleurliniën. Aan de vaardigheid van het individu in het gebruik der wa penen en het benutten van het terrein wordt veel speelruimte gelaten, terwijl gewicht wordt gehecht aan het vormen van groepen onder bevel van de oudere manschappen. Bij het bepalen der tusschenruimten moet bedacht worden dat groote uitbreiding de leiding verzwaart en de vuuruitwerking vermindert; ontwikkelingen van tirailleurliniën moeten in dek kingen plaatsvinden. Afwijkingen van de marschrichting zijn veroorlofd tot het benutten van dekkingen. Aanbeveling kan het verdienen de tirailleurs in rijen voorwaarts te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 229