625 gibus-tent (dubbel dak) 10.5 13 16 7.9 9 9 4 4 3.75 3 4.5 5 5.5 7.25 r2:S1) pyramide-tent (enkel dak) zwaluw-tent (dubbel dak) 3.9 4.6 2.3 3.25 -S harmonica-tent (enkel dak) model Commissie Semarang model van Vliet tent voor Veldhosp. (2 gekoppeld) 25 4 5 11 13.75. Duitsche Krankenzelt 30 De harmonicatent schijnt hier gunstige verhoudingen te heb ben, doch van een dubbel tentdak voorzien wordt het ingeno men terreinoppervlak beduidend grooter, terwijl bij deze tent met schuin tot op den grond afloopend dak het aantal M2- per lijder wel groot is, doch zonder evenredig nuttig effect; de ku bieke inhoud is dan ook daarbij vergeleken klein. De tent voor Veldhospitaal en de Duitsche Krankenzelt hebben daarentegen zeer hooge cijfers, wat echter in Indië, zooals boven gezegd, niet strikt noodig is, vooral indien te allen tijde voor ruime venti latie kan worden gezorgd. Het gewicht van de tent, 11.5 K.G. per lijder, is klein te noemen en weinig meer dan van het materieel „de Mooij" wanneer hot in Indië voor zieken zou moeten worden gebruikt het bedraagt slechts ruim een vierde van andere genoemde Europeesche tenten voor zieken en gewonden. Door het hier beschreven nieuwe tentmaterieel zullen wij voor onze lijders in verscheidene gevallen beter kunnen zorgen dan tot dusver mogelijk was. Wij mogen het hierbij echter niet laten. Op excursie en bij kleine troepenmachten waarbij voor dit materieel geen draagkrachten kunnen worden afgezonderd zal een tijdelijk onderdak nog altijd ontbreken; in die gevallen kan tot dusver daarin slechts door improvisatie worden te gemoet gekomen. De officier van gez. H. M. Neeb zegt in zijn geneeskundig rapport over de excursie in de Gajö-en Alaslanden„De ellende „door vele zieken gedurende deze excursie geleden in boschbivak- „ken, door het gemis aan behoorlijke bedekking, maakt het mede- Terrein M2. Verpleegruimte per lijder M2. p. lijder M8. p. lijder

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 23