847 ■een militairen rang of graad bekleeden. Voor het recruteerings- stelsel, dat ik in opdracht van de Regeering voornemens ben te organiseeren, komt 't mij het best voor de methode te volgen die in het buitenland gewoonlijk wordt toegepast. Daarom wordt aan alle bestuurders in de provincie Petchili bevolen na te gaan hoeveel gemeenten hun gebied bevat en hoeveel bewoners elke plaats teltzij zullen voorts den oudsten van elke gemeente op dragen een zeker aantal inwoners voor inlijving in aanmerking- te brengen. Alle door de oudsten voorgedragenen moeten ach tenswaardige personen zijn en bloedverwanten bezitten. Blijkt het dat de oudsten slechte lieden of ontslagen soldaten in aan merking hebben gebracht, dat treft hun een zware straf. 2. De aan het bestuur als geschikt voor inlijving voorgedra gen personen moeten in hunne woonplaatsen verblijven totdat zij onderzocht zijn door gevolmachtigden van het plaatselijk bestuur. 3. Aan elke nieuwe inlijving van recruten gaat een bekend making van het plaatselijk bestuur vooraf, welke proclamatie de voorschriften der recruteering moet bevatten, opdat het volk daarmede bekend worde. Op dezelfde wijze wordt de datum bekend gemaakt, waarop de oudsten de namen van hen, die zij in aanmerking brengen, aan de plaatselijke besturen hebben op te geven. De plaatselijke besturen moeten het hun personeel en den oudsten onmogelijk maken, onder welk voorwendsel ook, geschenken aan te nemen. 4. Zoodra het aantal der naar bovenstaande beginselen aan geworven recruten voldoende is tot formeering van een „shao" (half bataljon), ontvangt ieder recruut 100 cash 1) per dag voor voeding en wordt ergens ingekwartierd, totdat een voltallig bataljon gevormd is; eerst dan begint de geregelde militaire dienst en ontvangen de manschappen 150 cash per dag. 5. Zoodra twee bataljons vereenigd zijn krijgt elk onderof ficier een maandelijksche soldij van 5 en elke mindere een van 4.5 tael boven het bovenbedoelde voedingsgeld. Tevens laat de bevelvoerende generaal aan het huisgezin of de naastbestaande van elk soldaat een verklaring uitreiken voor het volgende doel: 1) een cash is het 1/1000 van een tael; een tael gelijk te stellen aan ongeveer f 1.84 .a f 1.85.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 243