852 procent (10—12) der adspiranten op een aanstelling in het leger konden rekenen, waardoor de militaire scholen natuurlijk aan beteekenis verliezen. Voor de hoogere vorming der van militaire scholen alkomstige officieren werd door Yuanschikai in 1902 te Paotingfu een militaire academie opgericht; een dergelijke inrichting voor hooger militair onderwijs zal ook te Peking, verrijzen. Voorts is nog besloten tot opening van een bijzondere school voor strategie en tactiek in de hoofdstadaan beide laatstgenoemde inrichtingen zal, evenals reeds aan de eerstbedoelde, het geval is, door Japansche leeraren les gegeven worden. Ten slotte is nog in overweging genomen de oprichting van een militaire school te Peking uitsluitend bestemd voor jongelui van adellijken huize, geheel in den geest van de Japansche adel- school te Tokio, voor welk doel de Keizerin-Weduwe reeds 50.000 taels beschikbaar heeft gesteld. Op deze wijze zullen alzoo binnen betrekkelijk korten tijd te Peking drie inrichtingen van militair onderwijs volgens Japansch model bestaan, terwijl men in Chineesche legerkringen ook reeds rekent op een spoedig tot stand komen van militaire districts- en centrale voorbereidingsscholen, van artillerie- en ingenieurs scholen en van een militaire muziekschool zooals die ook in Japan bestaan. De aanhangige reorganisatieplannen van het officierskorps hebben echter niet alleen betrekking op hoogere wetenschappe lijke- en betere militaire vorming van den officier, zij hebben ook ten doel een geheele verandering te weeg te brengen in de ancienniteitsverhoudingen, en deze overeenkomstig moderne be grippen te regelen. Belangrijk is in dit opzicht het voorstel van de Regeering aan den Troon van 6 Januari jl., waaruit wij het volgende overnemen Nadat wij, staatsministers, herhaalde malen van U. M. het uit drukkelijk bevel ontvangen hadden al onze aandacht te wijden aan de weermacht van het land, hebben wij reeds de Leger- en Weerwet, het Reglement voor de militaire scholen en de Be palingen omtrent het naar het buitenland zenden van militaire leerlingen bewerkt, welke alle de allerhoogste goedkeuring moch ten wegdragen en die voor alle provinciën reeds kracht van wet

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 248