855 geschikte elementen hoogstens den laagsten rang, dien van lui tenant, een betrekking zonder groote beteekenis 1), bekleeden kunnen. Wie niets presteert, brengt zich zelf ten val. Wij, staatsministers, hebben bij zorgvuldige bestudeering der legerinrichtingen tijdens de opeenvolgende dynastiën zoovele en zooveel verschillende titels en waardigheden aangetroffen, dat wij ons de meeste zelfs niet meer herinneren kunnen. Daarom achten wij het behoud der van oude tijden afkomstige titulatuur niet nuttig, maar oordeelen voor den tegenwoordigen tijd een andere benaming der verschillende rangen noodig, opdat oog en oor tegelijk bemerken dat er van iets geheel nieuws sprake is en de aandacht van het volk er op gevestigd wordt; de histo rische ontwikkeling der dingen mag hierbij echter natuurlijk niet buiten rekening gelaten worden. Na rijp beraad hebben wij, staatsministers, besloten tot de volgende nieuwe rangorde, die zoowel aan de organisatie der 8 Banierkorpsen aanpast als overeenstemt met die van het bui tenland. De officiersbetrekkingen der nieuwe legerformaties worden verdeeld in 3 klassen met 9 rangen Ie Klasse (Generaal-officieren). Ambtelijke rang 2). 1. Generaal (Chêng-tu-t'ung) Laagste afdeeling der le klasse. 2. Luitenant-Generaal (Fu-tu-t'ung) Hoogste 2e 3. Generaal-Majoor (Hsich-tu-t'ung) Laagste 2e He Klasse (Hoofd-olficieren). 4. Kolonel (Chêng-ts'an-ling) Hoogste afdeeling der 3e klasse. 5. Luitenant-Kolonel (Fu-ts'an-ling) Laagste 3e 6. Majoor (Hsich-ts'an-ling) Hoogste 4e Ille Klasse (Subalterne-offieieren). 7. Kapitein (Chêng-chün-hsiao) Hoogste afdeeling der 5e klasse. 8. le Luitenant (Fu-chün-hsiao) 6e 9. 2e Luitenant (Hsich-chün-hsiao) 7e 1) Zie noot op blz* 853. 2) Alle staatsdienaren in China ook de militaire zijn in 9 klassen verdeeld, waar van elke weder onderscheiden is in een hoogste en een laagste afdeeling, zoodat er feitelijk 18 verschillende raugklassen bestaan. De 9 klaseen zijn onderling onderscheiden door de kleur en het materiaal der knoopen op de hoofddeksels en door het borduuursel der borstlappen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 251