873 - Namen der onderdeelen. de veiligheidspal, de veer rot veiligheidspal, de sper tot veiligheidspal, de stift voor de sper tot veiligheidspal, de halve greepen. de halve greepschroeven. de houder welke 8 patronen kan bevatten en samengesteld is uit de afneembare deelen: a de houder zelve b de aanbrengerveer (c) de aanbrenger d de aanbrengerdrukknop (e) de aanbrengergeleiknop f het bodemstuk g de verbindingsstift. Als toebehooren bij het pistool krijgen we nog I den pomp stok, II den schroevedraaier, III den pinnestooter. Voorts merken wij hierbij op, dat de onderdeelen, waarvan de nummers tusschen haakjes zijn geplaatst als ook die welke met exponenten of letters gemerkt zijn, alleen bij hooge noodzake lijkheid mogen worden afgenomen. De behandeling van het pistool. 1. Het vullen van den houder(zie fig. 1.) Men neemt dezen in de linkerhand met de opening naar boven en de punt naar rechts gekeerd. Met den duim drukt men den geleiderknop (35e) over een afstand ter grootte van de patroon dikte omlaag, daarbij den duim plat op den geribden knop leg gende en niet met den nagel haaksgewijze daarop. Tegelijkertijd brengt men met de rechterhand een patroon van voren onder de overstekende lippen en schuift die langzaam zonder de lippen te wringen tot tegen den achterwand. Zoo gaat men achtereen volgens met alle 8 patronen te werk, daarbij steeds zorgende den geleiknop niet verder dan een patroondikte omlaag te drukken. Hierdoor wordt het omhoogschieten van den aanbrenger in de ledige ruimte onder de werking van de krachtige veer „voorko- Nummers ter verduidelijking 29 30 (31) 32 33 34 3-5

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 269