874 men, terwijl de goede ligging der patronen ten opzichte van el kander verzekerd wordt. Het ledigen van den houder. Dit geschiedt door bij iedere patroon, welke uitgenomen moet worden, eerst den geleiknop een weinig omlaag te drukken en daarna geleidelijk omhoog te doen glippen. Ook hierbij moet voorkomen worden, dat de geleiknop vrij omhoog schiet. 2. Het inbrengen van den houder in het pistool. De houder wordt met de linkerhand ingebracht, terwijl het pistool met de rechterhand in de houding voor het schieten wordt vastgehouden. Hierbij wordt de houder met naar voren gerichte kogelpunten van onderen in den greep gestoken en naar boven ge schoven, totdat de houderhaak (27) in de insnijding U van den houder grijpt. Dit wordt bevorderd door een zachte slag met de linkerhand tegen het bodemstuk. Het uitnemen geschiedt door het wapen in de rechterhand te doen blijven doch het zoodanig daarin naar links te draaien, dat de duim der rechterhand op den houderhaak (27) kan drukken. Men kan den houder nu öf met de linkerhand aan het naar buiten uitstekende bodemstuk aangrijpen en terugtrekken öf wel, en zulks bij groote haast, eenvoudig laten uitvallen om dan direct met de linkerhand een nieuwen houder te kunnen inbren gen (zie fig 2). 3. Het laden van den loop (zie fig 3.). Het pistool wordt bij den greep vast in de rechterhand gehouden en evenals bij het schieten de naar achteren uitstekende veiligheids pal (29) ingedrukt; de wijsvinger wordt daarbij langs en tegen den trekkerbeugel gestrekt, de loop recht naar voren gehouden, het bovendeel van het wapen naar links gewenteld en met den duim en den wijsvinger de twee knoppen van het seharnierstuk vast aangevat (niet haaksgewijze er voor gehouden). De knop pen worden nu rechtlijnig naar achteren (niet omhoog, want dat wordt in den beginne door den sluithaak aan de rechter zijde belet) getrokken en wel zoo ver, dat de afsluiter achter de bovenste patroon in den houder komt. Alsnu laat men plot seling de beide scharnierstukknoppen los. Strekt zich het seharnierstuk onder de werking van de sluitveer niet volko men, dan drukt men het even met de linkerhand omlaag. Door

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 270