875 deze bewerking is de bovenste patroon uit den houder in de kamer gebracht, de slagpin gespannen en het wapen dus tot vuren gereedgemaakt. Ook kan men laden patroon voor patroon zonder gebruikma king van een houder. Dit geschiedt op de wijze als hierboven beschreven werd, door het pistool eerst met de rechterhand aan te vatten, met de linker het scharnierstuk geheel naar achteren te trekken en met den wijsvinger bij den linker scharnierknop vast te houden; vervolgens den duim achter tegen het riemoog te plaatsen en den middelvinger voor den kant van de trekkerdek plaat te steunen. Op deze wijze wordt het sluitstuk opengehou den en kan men met de rechterhand de patroon in de kamer brengen. Door het pistool nu weer in deze hand bij den greep over te nemen, sluit het zich en kan men vuren. Hoewel deze bewerking in den beginne lastig is, krijgt men er na eenige oefening spoedig groote handigheid in en heeft zij gemakkelijk plaats. Trouwens het schieten patroon voor patroon zonder houder zal zelden of nooit voorkomen (zie fig 4). Alleen zou het kunnen voorkomen, dat men 9 schoten op zijn pistool wenschte te hebben. Alsdan brengt men eerst op boven omschreven wijze een patroon in de kamer en vervolgens een gevulden houder in het magazijn. Het ontladen. Eerst neemt men den houder met de daarin nog aanwezige pa tronen uit; vervolgens opent men het sluitstuk langzaam om te voorkomen, dat de patroon over het sluitstuk heen door de wer king van patroontrekker en uitwerper wordt uitgeworpen, maal laat haar door het magazijn op de band rollen, die men onder den greep houdt om haar op te vangen. 4. Het schieten (zie fig. 5 en 6). Hiertoe moet men het pistool zoodanig in de richting van het doel vasthouden, dat men het naar achteren uitstekende boven einde van het greepstuk duidelijk merkbaar op de hand voelt steu nen en daarbij tevens de veiligheidspal (29) flink indrukken. Om nu achtereenvolgens verschillende schoten te doen, behoeft men niets anders te verrichten dan den trekker (20) achteruit te bewe- Dl. II, I9u5. 60

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 271