882 en wel door den duim tegen den veiligheidspalvleugel (S°) te plaatsen en dezen in te drukken, den wijsvinger om den linker-, den middelvinger om den rechterscharnierknop te pakken en nu de hand te sluiten. Het wapen wordt nu op deze wijze met de rechterhand vastgehouden. Alsnu wordt de sluitnok (24) met den duim der linker hand naar beneden gedrukt. Men laat" nu het sluitstuk langzaam vooruitglijden, totdat de trekkerdekplaat (21) opwipt, die nu afgenomen kan worden; vervolgens laat men den loop met het staartstuk, dus het geheele bewe gelijke deel, naar voren schuiven, waardoor het van het vaststaande greepstuk kan worden afgenomen. 2. Het scheiden van sluitstuk en staartstuk. De slagpin ontspannen door op het vooreinde van den trekkerstang (18) te drukken, dan de verbindingsstift (7) naar links uitdrukken, vervolgens het scharnierstuk aan de knoppen opheffen en het sluitstuk naar achteren uit schuiven. 3. Het verwijderen van den uitwerpen uit het staartstuk. Hiervoor wordt de loop met het staartstuk in de linker hand genomen en vervolgens met den nagel van den duim der rechterhand het achtereinde van den uitwerper slechts zooveel opgelicht, dat het achterste ronde noüje uit zijn ligplaats treedt en op den rand van deze komt te zitten, hierop met den wijsvinger van binnen naar buiten tegen de in het staartstuk (1") grijpende lip gedrukt. De uit werper springt nu naar buiten, waarom men den duim moet gereed houden om het op den grond vallen te beletten. Het uitnemen kan ook geschieden door tegelijkertijd met den duimnagel der rechterhand het achtereinde op te lich ten en met den wijsvinger der linkerhand de lip van binnen naar buiten te drukken. In geen geval mag men hier ruw te werk gaan. Het uitnemen van den uitwerper is alleen wenschelijk om te voorkomen, dat bij het reinigen van het inwendige van de kamer (hetgeen, zooals wij vroeger zagen, van achteren uit geschiedt) vezels van werk of lapdeelen daaraan blij ven haken en in het mechanisme achterblijven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 278