883 4. Het uitnemen van de slagpin (zie fig. 7). Den afsluiter in de linkerhand vasthouden en het scharnier - stuk zooveel mogelijk gestrekt op den uitgestrekten rechter wijsvinger of wel den schroevedraaier laten rusten. Met een van beiden nu het bodemstuk (14) in het sleufje pakken, vervolgens krachtig tegen den slagveer drukken en snel naar links draaien, waardoor het nokje op den bodem uit de groef van de slagpin vrijkomt, de slagveer zich kan ontspannen en den bodem achter uitdrukt, zoodat deze nu afgenomen kan worden. Vervolgens worden slagveer en slagpin verwijderd. Het ineenzetten der onderdeelen. Dit geschiedt in omgekeerde volgorde van het uiteenne- men en wel 1. Het inbrengen van de slagpin in het sluitstuk. Eerst de slagpin met ingezette veer in den afsluiter leggen, dan het bodem stuk met de stelnok door de afsluiteropening onder het samendrukken van de veer inbrengen en snel zoo ver naar rechts draaien, dat de stelnok door de dwarsgleuf in de rond gaande gleuf treedt en de groef op de achterzijde hori zontaal komt te liggen. Bij het indrukken van de veer zor- ge men weer evenals bij het uitnemen, dat het sluitstuk zui ver gestrekt is, daar anders de spannok (n) van den voorarm van het scharnierstuk de slagveer reeds gedeeltelijk doet spannen en dus daardoor zooveel meer kracht vereischt wordt. Ook lette men er vooral op, dat het groefje op de achterzijde van het bodemstuk horizontaal komt, daar anders dit bodem stuk los zou kunnen geraken, wat tot stoornis aanleiding zou kunnen geven. 2. Het inzetten van den uitwerper. Men legt den uitwerper met zijn drie uitstekende gedeelten zuiver boven de gaten van het staartstuk en drukt nu op den middelsten en achtersten nok, waardoor hij van zelf in zijn ligplaat springt. Ook dit drukken mag vooral niet ruw ge schieden. 3. Het plaatsen van liet sluitstuk in liet staartstuk (zie fig. 8). Zoowel het staart- als het sluitstuk met de onderzijde naar boven draaien, vervolgens het sluitstuk voorzichtig met de zijrichels in de overeenkomstige langsgroeven van het staart-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 279