884 stuk schuiven en tegelijkertijd met den wijsvinger der linker hand op het voorste gedeelte van den trekkerstang drukken, zoodat de slagpinnok (n') niet door de rustnok (n") van den trekkerstang wordt tegengehouden en de slagveer dus niet ge spannen wordt. Het sluitstuk geheel naar voren schuiven tot tegen den loop aan. Alsnu het geheel omdraaien en door het inbrengen van de verbindingstift (7) van links de bewegelijke deelen van het wapen aan elkaar verbinden. Om het plaatsen van de stift (7) te vergemakkelijken moet men er voor zorgen, dat de steunvlakken c' en c' achter den scharnierstukknop van te voren passend tegen elkaar geschoven zijn. 4. Verbinden van liet bewegelijke deel aan het vaststaande greepstuk (zie fig 9 en 10). Hiertoe houdt men het bewegelijke deel horizontaal in de lin kerhand, den vizierkorrel naar beneden gekeerd, terwijl de ket ting naar de achterzijde is omgelegd en de slagpin ontspannen is. Vervolgens schuift men het greepstuk met naar bovenge- keerden greep voorzichtig over het staartstuk vooruit, met de groeven om de overeenkomstige richels. Dan draait men het geheel weer in normalen stand terug en wel met den greep naar zich toe en zoo naar heneden, trekt den loop met het sluitstuk zoover naar voren dat de ketting voor den klauw van de sluit- veer komt en daardoor bij het terugdrukken van het staartstuk in verbinding komt met de sluitveer. Bij het ineenzetten moet er wel op gelet worden, dat deze toestand verkregen wordt, daaranders niets met het wapen kan gedaan worden. Een andere wijze van inbrengen van loop en staartstuk in het greepstuk, welke bij eenige oefening vlugger kan worden uit gevoerd, bestaat hierin dat de loop met staartstuk zoodanig in de linkerhand wordt gehouden, dat de onderkant der deelen met naar achteren gerichte ketting eerst naar de borst gekeerd wordt, en het greepstuk met eveneens naar de borst gekeerde onderopening zoover over het staartstuk wordt geschoven, tot de ketting voor de klauwen van de sluitveer komt. Hierop wordt het geheel rechtop gebracht, zoodat de ketting zich di rect bij het verder inschuiven van het staartstuk in de sluit- veerklauwen kan plaatsen. Vervolgens wordt nu, welke der beide metboden men ook ge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 280