885 kozen heeft, het pistool op de onder 1 van het uiteennemen aangegeven wijze vastgehouden (de veiligheidspal weer inge drukt, her sluitstuk aan de scharnierstukknoppen rechtlijnig teruggetrokken tot het stuit), de trekkerdekplaat met den achterkant onder de daarvoor aangebrachte insnijding in het staartstuk geplaatst, zoodat het smalle gedeelte tegen den sluitnok komt te liggen, en daarna de sluitnokhefboom naar boven gedraaid. Ten slotte trekt men het sluitstuk eenige malen achteruit en doet men het telkens vooruitspringen om er zich van te overtuigendat de sluitveer goed werkt. Dit mag men na het ineenzetten nim mer vergeten te doen. Het verder uiteennemen en in elkander zetten. b. voor zoover dit zonder bijzondere instrumenten kan ge schieden. 1. De trekkerstang (18). Uitnemende stangveer (19) met den nagel van den duim onder het omhoog gebogen gedeelte grijpen, wat gemakkelijker geschiedt als men door het indruk ken van het vooreinde van den trekkerstang de veer een weinig heeft opgelicht, vervolgens de veer recht vooruitduwen. Het staartstuk wordt nu naar links gedraaid en op de holle hand ge- stooten, waardoor de stang van zelf uitvalt. Inzetten: de stang met de stift naar voren op zijn juiste ligplaats leggen, de veer in haar gleuf steken, over het midden iets omlaag drukken, en recht achter waarts inschuiven. 2. De patroontrekker (15). Uitnemen het sluitstuk in de linkerhand houden en met den wijsvinger over het veerende gedeelte steunen. Met de rechterhand den schroevedraaier onder den klauw steken en dien slechts zoover oplichten als de steunnok in het sluitstuk steekt, daarna hem naar voren uitdrukken. Inzettenden patroontrekker op de juiste wijze plaatsen boven het sluitstuk en zoover recht terugschuiven, tot de steunnok vastspringt.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 281