886 3. De sperhefboom (26K Uitnemen: Met den rechter wijsvinger of den linkerduim den hefboom zacht tegen den aanliggenden staartstuk- wand aandrukken, tegelijkertijd hem een weinig, en wel zooveel als de ingelaten hoogte bedraagt, opheffen en vervolgens recht naar achteren schui ven. InzettenDen hefboom bij den nok met de duim en wijs vinger der rechterhand zoodanig aanvatten, dat de middelvinger van boven op het veertje kan drukken. De punt van de veer over de stift op de schuine uitfreesing in den greep neerdrukken en den hefboom naar voren met den haak onder de stift inschuiven. Als hij bij ongeluk verkeerd is ingebracht, draaie men het greepstuk om, waardoor de hefboom van zelf uitvalt. 4. De trekker staart (20 UitnemenDoor een druk naar voren de spiraalveer indrukken en in de richting van de tappen den trekkerstaart uitlichten. Inzetten: De spiraalveer met steeds naar achteren en nooit naar terzijde uitloopenden draad eerst tegen de afvlakking in de ligplaats drukken en dan den trekkerstaart inschuiven. 5. Be sluitnok (24). Uitnemen: De sluitnok wordt, terwijl zij gelijktijdig naar boven gedrukt wordt, bij den hefboom aangevat en rechtlijnig uitgetrokken. InzettenDen hefboom gelijktijdig opwaarts drukkende, wordt hij ingebracht. 6. De veiligheidspal (29). Uitnemen: Eerst wordt de linkerhalve greep losgeschroefd en afgenomen, daarna drukt men zijn vleugel tegen de veer aan, houdt hem in dien stand, licht het ondereinde met den tap uit en trekt zonder ruwheid het geheel naar onderen uit. Inzetten: De pal wordt tegen het greepstuk aangelegd, onder

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 282