889 3. De uitwerking. De snelheid van het pro jectiel op 10 M. (V10) 350 M. 480 M. Maximum schootsverheid 1800 M. 2000 bij een schootshoek van 27°30' 220 Indringingsvermogen op 50 M. in hout (dennen) 160 m.M. Indringingsvermogen op 50 M. in hout (beuken) 70 m.M. op 80 240 m.M. Indringingsvermogen op 50 M. in plaatijzer 8 m.M. op 30 15 m.M. Vuursnelheid bij mechanisch snelvuur met gereedge- houden houders per mi nuut 100 schoten. Het gebruik van een aanzetbare kolf. Met het oog op den veelvuldig geuiten wensch worden ook zelflaadpistolen gemaakt, die met aangezette kolf als kara bijn voor het schieten op grootere afstanden gebruikt kunnen worden. Zij onderscheiden zich van de hierboven beschreven pistolen alleen door een langeren loop, het aanbrengen van een verstelbaar vizier en een vormige aan den greep van onderen aangebrachte richel, om daar de kolf aan te bevestigen. Deze is in den vorm van een geweerkolf uit notenhout ver vaardigd en van voren voorzien van een inrichting tot het vast zetten aan den greep. Aan de kolf is een lederen tasch voor het pistool verbonden, die er vlak tegen aan ligt, zij kan ook van de kolf afgenomen en dan als een gewone revolvertasch gebruikt worden. De voor een grootere uitwerking met meer buskruit gevulde patronen hebben, ter onderscheiding van de gewone, zwarte hulzen; anders zijn alle afmetingen precies dezelfde als die bij de tot het kleine pistool behoorende patronen, welke laatste ook uit het grootere wapen verschoten kunnen worden, zij het dan ook met minder indringingsvermogen. De hiervoren in de tabel cursief gedrukte getallen behooren bij het grootere pistool. De spreiding geven wij hier afzonderlijk aan.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 285