630 door ter weerszijde den langen warandestijl tusschen de twee vakken van 21/2 M. te plaatsen en de korte stijlen loodrecht daarop, 21/2 M. van de middellijn af, aan heide zijden onder de buitenhoeken der warande te brengen. Zoodra de lussen der warande-scheerlijnen over de punten der stijlen geslagen zijn, worden zij in de richting van de nok af naar buiten vastgelegd; daarna wordt elke hulpscheerlijn nog zooveel verplaatst, dat de spanning gelijkelijk over den hoofd stijl en den korten warandestijl wordt verdeeld. Ten slotte wordt het dubbel tentdak der middenvakken met behulp der spanlijnen naar buiten uitgezet door deze spanlijnen vast te leggen aan pinnen die, 43/4 a 5 M. van de middellijn af, in den grond worden geslagen. Enkele kleine werkzaamheden blijven nog te verrichten over, als het dichtbinden der over elkaar slaande randen van de onder zeilen, het vastmaken der omwanding enz., hetgeen desnoods kan wachten om tusschenrijds, of eerst nadat voor de op te ne men zieken en gewonden is gezorgd, door een paar man te wor den uitgevoerd. Met het graven van een groot rondom de tent is deze geheel gereed gekomen. c. Inrichting. Het grondvlak door een tent met scheer- en spanlijnen inge nomen meet 10 X 18 M.waarvan voor de tent zelf in het mid den 6 X 13 M. geheel van opslag vrij moet zijn. Enkele boomen aan den rand van het terrein zullen bevorderlijk zijn voor het behoud van een gematigde temperatuur in de tent. De tent wordt voor de opname van zieken of gewonden inge richt, door daarin 20 uitneembare stalen veldbedden te plaatsen in twee rijen, die door een gang van 1.20 M. breedte gescheiden worden. In fig. 1 van PI. XVII zijn de plaatsen dier veldbedden gestippeld aangegeven. De verpleegruimte per lijder bedraagt bij het bovengenoemde aantal 3.25 M2. Aan de voorzijde der tent worden in de warande een klaptafel en twee klapstoelen geplaatst, in de warande aan de achterzijde wordt een kleine ruimte door een paar spreien afgeschoten,

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 28