631 bestemd voor twee inodore-toestellen, terwijl de overschieten de ruimte aldaar wordt benut voor het bergen van een paar kisten met fournituren, hospitaalkleeding, waschgerei, enz. Tot de uitrusting, die, alhoewel krap toegemeten, toch het noodzakelijkste bevat, behooren o.a. een theeketel van 9 liter inhoud, 2 blikken met pikolan om water te dragen en enkele hangklamboes. De verlichting der tent heeft plaats door twee lampen, hangende aan haken die over de nokgording zijn geslagen; een storm, lantaarn dient bij het halen der spijzen en alle andere werk zaamheden die 's avonds buiten de tent moeten worden verricht. Is de tent in gebruik genomen, dan kan bij zonnig weer en bij niet te veel wind de omwanding aan de niet blootgestelde zijden opgerold blijven om eerst des avonds of bij hevige regen en wind geheel te worden neergelaten en vastgemaakt. Wanneer in de waranden de zon te veel doorbrandt, worden aldaar de zij- of voorzeilen voor zooveel dit noodig is naar binnen opgeslagen en aan het warandedak vastgeknoopt. Overdag laten de ventilatie-openingen in het bovenzeil zeer voldoende licht toe voor de behandeling en verpleging der op genomen lijders. Naar gelang van de weersgesteldheid wordt aan de schermen boven de ventilatie-openingen een gewenschte stand gegeven of wel worden aan ééne tentzijde de openingen daarmede geheel gesloten. Tot keering van regenwater is een goot met opgeworpen aar den walletje rondom de tent gegraven en deze goot met lager gelegen terrein door een geul verbonden. Scheerlijnen en span touwen moeten bij het invallen van de duisternis en bij regen gedeeltelijk worden ontspannen om te voorkomen dat de tent pinnen door het krimpen der touwen worden losgetrokken. Het zal wellicht nu en dan noodig zijn over tenten van kleiner of grooter capaciteit te kunnen beschikken, waartoe het aantal middenvakken te wijzigen is. Elk middenvak heeft ruimte voor 10 lijders, zoodat in tenten met één tot vier middenvakken het aantal lijders daarin respectievelijk 10, 20, 30 en 40 kan bedragen, bij een tentlengte van respectievelijk 9, 13, 17 en 21 M. Elk onderdeel van de tent (warande of middenvak) kan voor Dl. ir, 1905.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 29