913 Het door ons op den 17en verloren geschut zou door Pan°-- lima Polim gebracht zijn binnen Senelop, welken post hij voor .zich ingericht had. Volgens Soetan Ali had Oemar-Wakil Amin met 100 man daarheen gezonden om het kanon van 7 c.M. A. Veld op te koopen, volgens andere berichtgevers waren die lieden derwaarts gegaan om tegen ons te vechten. Panglima Bintang van de III Moekims Daroe deed weten, dat hij zich eventueel bij de sterkste zou aansluiten. Den 20sten April werd uit Lamtih gemeld, dat de bevolking van Lam-Awi, Lam-Toetoe, Lam-Manjang en Lam-tsi op onge regelde tijdstippen bezig was met het versterken der kampong- randen, het in orde brengen van oude en het opwerpen van nieuwe versterkingen. Onzerzijds werd te Lamdjamoe een begin gemaakt met den bouw van een batterij voor mortieren van 20 c.M., aanleunende aan de Oosterface, eene 12 c.M. A. en een 7 c.M. A. veldbat- °eiij, aanleunende aan de Westerface der versterking. Het doel dezer batterijen was het beschieten der in het voor terrein gelegen stelling van Toekoe Oemar. Den 25en d.a.v. werden zij bewapend met 8 mortieren Brons van 20 c.M., 6 kanonnen Brons Getr. van 12 c.M. A. en 6 ka nonnen St. Getr. van 7 c.M. A. Veld. Ter bewaking dezer bat terijen richtte men aan de uiteinden blokhuizen voor twintig ■man op. Met het oog op eventueele operatiën tegen de VI en IV Moekims, kwam er aan de Noordzijde der versterking een vivres- magazijn. Ook Lamtih kreeg een kanon van 7 c.M. A. Veld en wel in net N. W. bastion, bovendien werd binnen de versterking eene observatiestelling ingericht, waarop later een mitrailleur werd -geplaatst. Uit Kota Radja werden 's nachts verschillende hinderlagen in het terrein tusschen de posten gelegd. Bij eene daarvan, in den nacht v/d. 25en, nabij het blokhuis Lamara, werd een vijandelijke Atjeher neergelegd, die den Eur. sergeant de Kok No. 19807 licht verwondde.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 309