919 ambulance onder den officier van gezondheid 2e klasse J. L. W. F. van Leent, bestaande uit 15 minderen, trein: 142 dwangarbeiders. De opdracht luidde ongeveer: Van uit Boekit-Karang te 6 u. v.m. afmarcheeren over Toeng- koeb in de richting van Kroeng-Kali met het doel eene demon stratie te houden in de XIII Moekims Toengkoeb en de eigen dommen en bezittingen van den hoeloebalang Toekoe Tjoet Toengkoeb en van den Imam van Siem, die zich met hunne volgelingen bij Toekoe Oemar te Lampisang hadden aangesloten, te vernielen. Het aanbinden daarna van een ernstig gevecht moest worden vermeden en getracht, het doel zonder belangrijke verliezen te bereiken. Kon zonder bezwaar tot Kroeng Kali worden doorgerukt, zoo diende van daaruit de benting Glé Broeë onder vuur te worden genomen, indien die nl. bezet was. Het eventueel afbreken van het gevecht en het tijdig aan nemen van den terugmarsch werd aan het beleid van den aan voerder overgelaten. Het was ten strengste verboden andere dan de speciaal aange wezen eigendommen en bezittingen te vernielen of te verbranden. Even na 6 uur werd van Boekit-Karang afgemarcheerd langs den weg van die plaats naar Toengkoeb. Het peloton cavalerie ging zelfstandig' vooruit met opdracht berichten in te winnen en den toestand van den weg Toengkoeb Lam-Njong te doen verkennen. De indeeling der colonne was overigens: Voorhoede: commandant kapitein H. T. de Moulin, le compagnie 9e Bataljon. Hoofdcolonne: 1 peloton 2e compagnie id., 2 sectiën artillerie met hare dekking, het 2e peloton der 2e compagnie id., 3e compagnie id., genietroepen en ambulance. Achterhoede4e conpagnie id.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 315