924 Was 's vijands vuur en weerstand gering, dan was de comman dant van het 3e Bataljon gerechtigd, ook zonder nader bevel, tot de attaque over te gaan, mits hij tevens zorg droeg voor het vast houden van Lam Tjot. De commandant van het geheel zou zich aanvankelijk bij de artillerie en de algemeene reserve bevinden. Te 41/o u. v.m. begaven zich 3 brigades marechaussee met het ■detachement genietroepen van Siroen naar de afgebroken brug over de Kroeng Lingkar, om deze te herstellen. De overige troepen, die met extratremen van Koeta Radja naar Lampermai en Lambaroe waren overgebracht, sloegen een kwartier later de hun aangewezen wegen in. Maanlicht begunstigde dezen vroegtijdigen afmarsch. De ca valerie bij de rechtercolonne kon daardoor zelfs als voorhoede- •cavalerie optreden om bij het aanbreken van den dag meer zelf standig vooruit te gaan. De algemeene reserve volgde te 4 u. 55' v.m. de beweging, de batterij in de colonne met stukken tusschen de beide com- pagniën infanterie in. De commandant van het detachement genietroepen, die bevel had gekregen om na herstel van de brug over de Kroeng Lingkar bij de artillerie en de algemeene reserve aan te sluiten, waartoe hij den linkeroever der Kroeng volgen kon, achtte dit, toen zijn taak afgeloopen en de colonne reeds ver verwijderd was, te gevaarlijk en keerde naar Siroen terug ■om daar de terugkomst dier colonne af te wachten. De cavalerie, die den Oostrand van het terrein bij Lam-Garoet •en Lam-Dam enz. verkende en tevens eene patrouille den L. oever der Kroeng Lingkar deed volgen, kreeg ten 5 u. v.m. uit eerstgenoemde kampong een paar schoteu. De schutters kozen echter onmiddellijk daarop het hazenpad. Een half uur later werd de spits door een paar vijanden van achter een hoogte ten N. van Loeboek onder vuur genomen. Ook deze vluchtten weldra in Z. richting, waarop de cavalerie een heuvel op 500 M. ten N. van onze gewezen versterking Larn- Soet, in de sawah gelegen, bezette. Van Lam-Soet vielen een veertigtal schoten. De artillerie kwam nu snel vooruit en nam te ongeveer 6 uur eene stelling in op 1000 M. van Lam-Soet.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 320