925 Daar de cavalerie en later de infanterie zich in het front bewogen, kon zij haar vuur op die benting niet openen. De overste van Heutsz, die te 5 u. 45' een bericht naar de cavalerie gezonden had met order het front vrij te maken, kreeg te 6 u. 5' antwoord, dat aan dien last voldaan was, dat zich echter eene compagnie infanterie op den eersten heuvel ten N. van Lam-Soet bevond, en tien minuten later reeds de tijding, dat de benting zonder tegenstand genomen was en dat de in fanterie voorwaarts rukte om den voorgelegen kampong Lam- Oe te bezetten en daar nadere bevelen af te wachten. De bevelhebber, die een en ander had waargenomen, zond te 6 u. v.m. aan het 12e Bataljon en de cavalerie den last„Cava lerie bij den colonnecommandant komen, 12e Bataljon in stel- „ling blijven tot dat positiën Oost en Noord van Lingkar door „andere bataljons zijn ingenomen." Dit was noodig om het 12e Bataljon niet aan het vuur der andere colonnes bloot te stellen. In Lam-Soet gekomen, gaf de bevelhebber aan den commandant van het 12e last om positie te nemen in Lam-Oe met het front naai het oosten en ook den heuvel tusschen deze kampong en Tjot-Goet bezet te houden. Een peloton van het 12e Bataljon bezette Lam-Soet en de artillerie met de algemeene reserve werd, evenals de afgezeten cavalerie, ten N. van die versterking gedekt opgesteld; vervol gens werd een cavalerieofficiers-patrouille met het volgende be richt aan den commandant van het 6e Bataljon infanterie ge zonden „Lam-Soet, 6 u. 27' v.m. No. 3. „Lam-Soet en Lam-Oe reeds bezet door 12e Bataljon. Zend „met brenger dezes bericht als Tjot-Goet door U bezet is. Ook „heuvel N. van Lam-Oe is door ons bezet." Behalve een paar schoten, die te 6 u. 40' van den O. oever der Kroeng Lingkar en van de overzijde van de Atjeh-rivier op het 12e Bataljon vielen, gebeurde er tot het moment van voor waarts gaan hier niets bijzonders. Bij de troepen ten N. van de Kroeng Lingkar hadden de mare- chaussée's zonder eenigen tegenstand Gani en te 5 u. 33' v.m.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 321