932 in deze benarde tijden moeilijk aan eten kwamen, niets liever wenschten dan zoodra mogelijk weer in vrede met de kompenie te leven. "Van den beraamden aanval op Oemar's stellingen was in- tusschen niets gekomen. De marine hield echter hare demonstratie in de Kroeng Raba- baai. Yier oorlogsschepen namen schuilplaatsen van volk en bergplaatsen van Oemar's voorraden in de IV Moekims onder vuur. De beide volgende dagen werd het landschap Lepong door haar getuchtigd. Tweede tocht naar de XIII Moekims Toengkoeb. Na den weinig succesvollen tocht naar de XIII Moekims Toeng koeb op den 30en April t. v., was het wenschelijk die land streek op nieuw door onze troepen te doen bezoeken. Onder bevel van den luitenant-kolonel H. Bendien rukte daar toe de hierbij aangegeven colonne uit. Commando. Colonnecommandant: luitenant kolonel H. Bendien. Stafofficier: kapitein v/d. Gen. Staf H. C. Kronouer. Adjudantle luitenant der infanterie C. J. Asselbergs. Infanterie. 5e Bataljon, commandant luitenant kolonel C. J. Laceulle, sterk 16 off. en 525 minderen. 7e Bataljon, commandant majoor J. R. Jacobs, sterk 18 off. en 500 minderen. 9e Bataljon, commandant kapitein der Infanterie H. F. de Moulin, sterk 14 off. en 565 minderen. Zes brigades marechaussee, commandant le luitenant H. M. Yis, sterk 94 karabijnen. Cavalerie. Een half Escadron, commandant ritmeester Jhr. L. D. C. de Lannoij, sterk 3 officieren en 64 sabels en bij elke colonne 5 ordonnansen. Artillerie. 2 sectiën der le Bergbatterij, commandant kapitein G. J. E. Nauta, sterk 3 officieren, 53 minderen, 4 rijpaar den, 20 trek- en draagdieren en 4 vuurmonden,, waarbij 96 Gr., 96 G. K. T. en 32 K. schoten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 328