- 936 Eenige salvo's waren voldoende hem te verdrijven, waarop de cavalerie hare verkenning kon voortzetten. De bentings Toengkoeb en Batoe werden elk door eene sectie van het 5e Bataljon bezet en laatstgenoemde door den colonne commandant voor hoofdverbandplaats aangewezen. Ook eenige geniesoldaten werden daar achtergelaten om de Westerfacen dier bentings af te graven. De batterij, die op last van dien chef reeds op den viersprong- was opgesteld, behoefde niet te vuren en kon weer opleggen. Hoewel de tegenstand van den vijand weinig ernstig was en hij zich tot het beschieten onzer troepen op groote afstanden bepaalde, moesten deze hem toch voortdurend in een breed front voor zich uit jagen. Het 9e Bataljon liet detachementen achter in den Z. O. rand van Lam-PoedjoZ.van Lam Oedjong en Lam Gawai. Achter eenvolgens werden Lam Poe-Oe, Praboeë, Lam Genoi en Lam Klat doorzocht en toen ook de Z. O. rand van Lam Hasan en Lam Reh door eene compagnie bezet. Met 2 compagnieën doorgaand waren weldra kampong Masdjid Siem en Kroong Kali van vijanden gezuiverd. De cavalerie trad bij hare verkenning onder den ritmeester Jhr. de Lannoy zeer voortvarend op. Vrij zwaar vuur ontving zij uit de zuidelijke kampongs Sabang, Tjot Aloer Raija en de daarbij gelegen heuvels en bij het deboucheeren der eclaireerende linie uit de strook Lam Reh werd zij door een tiental vijanden, die zich iets Z. W. van Masdjid Siem hadden opgesteld, beschoten. De masdjid zelf bleek door een twintigtal bezette zijn; toen te 7 u. 40' v.m. de marechaussée dien verkende, waren de lie den echter gevlogen. Te 8 u. kon de kapitein Dumoulin rapporteeren, dat hij aan zijne opdracht voldaan had. Het 7e Bataljon ondervond het minst tegenstand. Te 7 u. in het terrein tusschen Lamdoero W. en Z.O. aan gekomen, werden in den N. rand twee pelotons met een 500 M. tusschenruimte opgesteld. Reeds te 7u 45' v. m. kon aan den colonnecommandant bericht worden, dat Lamdoero N. O. bereikt was. De le compagnie van het korps leunde met haar rechtervleugel aan de sawah Z W. van Lam Beheu, de 2e

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 332