957 terecht in dit tijdschrift werd betoogd door d. G. Stinnen" af]. 10 van 1904). Welnu, degene, die hij wijze van bijzondere onderscheiding geroepen wordt tot het dragen der sporen en der gouden ster, is financieel de dupe van zijne groote bruikbaarheid. Een paard moet de arme drommel zich aanschaffen, waarvoor het gouvernement hem een maximum-voorschot van f 400 geeft, terug te betalen in maandelijksche termijnen van f 20. Sporen, sterren, rijlaarzen, rijbroeken, harnachement, stalbe- noodigdheden moeten gekocht wordende beurs van den bevoor rechte is er goed voor. Maar het paard vereischt aan onderhoud en verzorging elke maand een zeker bedrag, dat hem door het gouvernement ver goed wordt, maar helaas slechts gedeeltelijk. Het mocht ons tot nu toe niet gelukken een luitenant-adjudant te ontmoeten, die met zijn f 20 in de maand uitkwam; de meesten moeten ei- maandelijks een kleine f 10.-— uit eigen zak bijpassen, vooral nu tegenwoordig Australische ponies uit de remonte gekocht kunnen worden. Mij dunkt, dat troepenofficieren, die zich door kunde en ijver eene luitenant-adjudants betrekking hebben waar dig gemaakt al krijgen ze daarvoor dan geene meerdere gelde lijke belooning toch minstens verwachten mogen, dat ze niet dooi hunne giootere bruikbaarheid financieel benadeeld worden. Een tweede grief is de volgende bepaling uit tarief 36-A. 2, die luidt als volgt: „bij gemis aan een voldoend aantal woningen van de eene of andere klasse, wordt, voor zooveel noodig en zonder de aanspraken van rechthebbenden in iedere klasse te koi t te doen, met wijziging van de bij 1 aangegeven classi ficatie, de huisvesting geregeld als volgt: cl twee ongehuwde kapiteins in eene woning der 3e klasse; b. twee ongehuwde luitenants in eene woning der 4e klasse als ongehuwden worden ook gerekend weduwnaars zonder kinderen.' We hebben hier in 't bijzonder op 't oog punt daar het nooit voorkomt, dat twee ongehuwde kapiteins in eene hoofd officierswoning worden opgeborgen. Wat zien we nu gebeuren? Twee luitenants, die elkaar heelemaal niet kennenja, wat erger is, soms niet met elkaar harmonieeren krijgen één huis ter bewo- ping aangewezen, daar de aanwijzing geschiedt volgens aankomst

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 353