"V A. X _A._ In het Militür M'ochenblatt No. 80, 1905 vindt men het volgende betreffende onze koloniën opgeteekend. Volgens berichten uit Batavia is de Nederl. Begeering voornemens om ook voor zonen van voorname in'andsche familiën de gelegenheid om officier te worden open te stellen. Hiertoe zou men overgaan, omdat de aanvulling van officieren steeds met groote kosten gepaard gaat, terwijl daarenboven het ongunstige klimaat in de Ned. Ind. Koloniën voldoende suppletie bezwaarlijk maakt. Men zal dus het Eng. Indische systeem volgen. Met zeer verschillende gewaarwordingen hebben de Europeesche ingezetenen van N. I. dit be richt vernomen, omdat velen van meening zijn, dat dit in verband met de on vertrouwbaarheid van de inheemsche bevolking zeer gewaagd is. Op Noord-Sumatra duurt de strijd met de Atjehers, die een tijdlang schijnbaar rustig waren, nog steeds voort. Op sommige posten kan een enkele Europeaan zich zelfs geen kilometer verwijderen zonder gevaar te loopen verraderlijk afgemaakt te worden. Ostasiatischer Lloyd No. 13, 1905). Het „Schweizerische Zeitschrift für Artillerie und Genie" wijdt een belangrijk artikel aan het gebruik van electriciteit voor het africhten van paarden en verklaart hoe dit middel bij het remonte-depot der cavalerie in toepassing wordt gebracht. De electrische schok moet niet als een hulp, doch als bestraffing aangewend worden. Het toestel bestaat uit een batterij en een geleiding. De batterij wordt opgeborgen in een klein lederen étui, dat door den officier aan den schouder gedragen wordt. De stroom kan willekeurig gesloten of verbroken worden. Hoewel de batterij zwak is, is de uitwerking op het paard groot, grooter dan die van spoor of zweep. Deze wijze van africhting, mits bij tijds toegepast, wordt met onveranderlijk succes aangewend om alle fouten af te leeren. Alle slechte gewoonten worden op deze wijze onderdrukt en blijven dit zonder dat men telkens opnieuw zijn toevlucht moet nemen tot elec triciteit.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 356