BEJtEDEX INFANTERIE. Vervolg en slot van biz. 550.) Rusland. Alhoewel niet onder dien naam, heeft ook Rusland hereden infanterie gekend en wel in het Dragonderkorps dat Czaar iSficolaas I in 182-5 oprichtte. Het telde 8 regimenten, elk van 10 eskadrons. Yan deze 10 eskadrons waren er 8 bewapend met geweer en uitsluitend bestemd om te voet te strijden; afgestegen vormden de 8 eskadrons één bataljon a 8 pelotons op 3 gele deren. De beide overige eskadrons van het regiment de vleu geleskadrons-waren met de lans bewapend en streden uitslui tend te paard. Met inbegrip van toegevoegde artillerie en pon- tonmaterieel, vormden de 8 regimenten Dragonders voor het ge vecht een macht van 8 bataljons bereden infanterie, 16 eska drons cavalerie, 32 vuurmonden en 16 pontons (totaal 15.000 paarden). Van dit korps heeft men niet veel genoegen beleefd; reeds bij vredesoefeningen ondervond men moeilijkheden, die voorna melijk daarin bestonden, dat het onmogelijk bleek, een zoo groot aantal onbereden paarden tijdens het gevecht in orde en regelmaat en in de bereikbare nabijheid op te stellen. Men voorzag, dat deze paarden in het werkelijke gevecht niet alleen een belemmering maar ook een gevaar zouden opleveren, en voerde aan, dat de steeds grooter wordende uitwerking der vuurwapenen er toe zou leiden de paarden steeds verder van de strijdende ruiters te verwijderen, waardoor het voor de laatsten steeds gevaarlijker, ja bijna onmogelijk zou worden hunne dieren weder te bereiken. Bovendien vereischte die massa paarden vele paardenhouders en een betrekkelijk groote macht tot be veiliging. Zonder ooit op het slagveld gebruikt te zijn geweest werd

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 39