1031 compacte doelen een overstelpend vuur af te geven, dan wel de vuuruitwerking op beslissende punten te verhoogen. Ook bij ontmoetingsgevechten kunnen mitrailleurs grooten dienst bewijzen, door belangrijke punten te bezetten en vast te houden zoolang het noodig is. Hun plaats is dan bij de voor hoede. Ontwikkelt zich het gevecht van het geheel, dan gaan zij terug naar de reserve en wordt hun taak overgenomen dooi de infanterie in vereeniging met de artillerie. Het spreekt van zelf, dat ze op deze wijze ook uitstekende diensten kunnen be wijzen, toegevoegd aan vooruitgeschoven cavalerie of aan wiel rijder safdeelin gen Machinegeweren in te deelen als dekking voor artillerie is niet aan te bevelen. Die taak kan der infanterie volkomen toe vertrouwd worden. Machinegeweerafdeelingen leenen zich vooral tot het verrich ten van verrassingen op de flanken of in den rug van den vijand, tegenover den trein, enz. In den bergoorlog worden de mitrailleurs niet in reserve ge houden, doch worden reeds dadelijk op gunstige punten opge steld, omdat het anders niet wel mogelijk is ze daar op het gewilde oogenblik te brengen. Yoordeelen voor het gebruik van machinegeweren te over dus! Echter ook de nadeelen zijn groot.' Zooals reeds werd opgemerkt, is het beschieten van kleine, gedekte doelen moeilijk en is de uitwerking daarop gering. Het in stelling brengen van mitrailleurs, het aanvoeren van munitie is belangrijk moeilijker dan bij infanterieafdeelingen. De loop wordt spoedig zoo warm, dat na een voortgezet vuur van 3 a 4 minuten het koelwater ververscht moet worden. De groote dampvorming verraadt dan de opstelling. De vuurleiding wordt bemoeilijkt door het onophoudelijke ge ratel der schoten. Technische gebreken, zooals uitzettingen van den loop, sto ringen in de werkzaamheid van het mechanisme, hoewel zeld zaam, komen voor. Een en ander deed tot de overtuiging komen, dat de machi negeweren niet in die mate de infanterie konden aanvullen, als men wel verwacht had.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 427