1033 Dit wijst er op, dat de stukscommandant in staat moet zijn volkomen zelfstandig op te treden. De Maxims konden den troep overal, zelfs in het zwaarste bosch-terrein, volgen. De vijand beschikte niet over artillerie, het geen maakte dat de mitrailleurs zeer vrij waren in hun optreden. In den Russisch-Japanschen oorlog werden ook machinegeweren gebezigd. De berichten hieromtrent zijn nog te vaag, dan dat reeds een oordeel zou kunnen worden uitgesproken. Rusland zond echter al zijn machinegeweerafdeelingen naar het oorlogsterrein. Bovendien zullen nog afdeelingen aan de cavalerie toegevoegd worden, waarvoor de mitrailleurafdeelingen nog be langrijk vermeerderd moeten worden; aan elke infanteriedivisie wil men een machinegeweercompagnie toevoegen. In den slag van Liaujang had een Russische mitrailleurcom pagnie in opdracht eene omvatting te verhinderen. Een op- marcheerende Japanscho bergbatterij werd op 1300 pas afstand onder vuur genomen, met het gevolg, dat ze in 1,5 minuut met 6000 patronen buiten gevecht gesteld werd. Aan Japansche zijde moeten meer dan 50 machinegeweren op het gevechtsveld aanwezig zijn (zie hierna). Na voorgaande beschouwingen zullen wij nagaan, hoe het met de mitrailleurbewapening en de tactische toepassing van dat wapen in eenige staten gesteld is. Duitschland. Men heeft er thans 16 machinegeweerafdeelingen, verdeeld als volgt. 2 bij de Garde du Corps. 3 bij het le Legerkorps. (West-Pruissen. 1 3e (Brandenburg.) 1 6e (Silezië.) 1 12e (Saksen.) 2 14e (Baden.) 2 15e (Elzas.) 1 16e (Lotharingen.) 1 17e (Oost-Pruissen.) 1 19e (Saksen.) 1 le Beiersche Legerkorps. JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 429