1035 Bij een aanval naderen de afdeelingen de vijandelijke stelling niet dichter dan 800 M. Yan hieruit wordt de oprukkende in fanterie gesteund. Bij de verdediging blijven de machinegeweerafdeelingen in re serve en treden op tegenover bedreigde punten, tot het bestrij ken van accessen, tot het doen van tegenaanvallen op de vijan delijke flank. Bij het vervolgen van een teruggeslagen vijand en bij het dekken van een terugtocht wordt aan de afdeelingen een zware taak opgelegd. Toegevoegd aan cavalerie, valt aan de afdeelingen dezelfde taak ten deel als de rijdende batterijen of toegevoegde infanterie. Ook worden mitrailleurs gebezigd als dekking voor artillerie. Oostenrijk-Hongarije. Hier werden in 1902 en 1904 respectievelijk 2 afdeelingen van 2 machinegeweren aan cavalerie en bergtroepen en 2 afdeelingen van 4 mitrailleurs aan groote cavaleriekorpsen ter beproeving toegevoegd. Yan deze laatste bestaat de eene afdeeling uit Maxims, de andere uit Skoda's. De formatie der bergmitrailleurafdeeling (2 mitr.) is 1 officier, 28 minderen, 2 paarden en 10 muildieren, waarvan 2 voor vivres en bagage. De affuit bestaat uit een drievoet. De mitrailleur kan ook door 1 man op den rug gedragen worden. Het mitrailleurdraagdier draagt 65 K.G., de munitiedraagdieren 86 K.G., ieder dier 8 banden van 250 patronen. In het gevecht worden de mitrailleurs in hoofdzaak gebezigd als in Duitschland. In het gebergte worden de geweren niet in reserve gehouden, doch worden, om tijdverlies te voorkomen, reeds dadelijk op de bepaalde plaats in stelling gebracht. Frankrijk. Ook hier is het mitrailleurvraagstuk nog aanhangig. Eene be proeving heeft plaats bij de Alpentroepen en bij de Jagerbataljons op de Oostgrens. Bij de manoeuvres werden de mitrailleurs aan groote zelf standige cavalerieafdeelingen toegevoegd. Bij de troepen in de koloniën wordt over machinegeweer afdeelingen beschikt. Dl. II, 1905. 71

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 431