-- 1038 vooi wagen, een paard loopt in het lemoen en wordt geleid door den daarnaast rijdenden stukrijder. Aan het stuk worden 3500,. in den munitiecaisson 17050 (bij de bereden infanterie 17600) patronen meegevoerd. Wat het tactisch gebruik der mitrailleurs betreft, staat Engeland op een afzonderlijk standpunt. De machinegeweren scaan niet ter beschikking van den commandant van het geheel, doch van de- commandanten der troependeelen, waaraan ze zijn toegevoegd. Voor het gebruik bij den aanval wordt voorgeschreven, dat. de miti ailleurs vooral op groote afstanden gebezigd moeten wor den, om daarna, open terrein vermijdende, het bedekte terrein te benutten om dichter bij het doel te komen en ten slotte den aanval van infanterie door vuur te steunen en tegenaanvallen oi cavalerie-attaques af te slaan. Flankeerende stellingen wor den bezet en genomen stellingen vastgehouden, infanterie wordt gesteund bij het sleepend gevecht. Bij de verdediging worden de mitrailleurs vooral gebezigd in den stiijd van nabij. Hiervoor moeten de mitrailleurs aan het vijandelijke artillerievuur onttrokken worden en meerdere op stellingen voor hen in gereedheid worden gebracht. Voornamelijk woiden ze dan gebezigd tot het bestrijken van hindernissen, van terreindeelen welke den aanval begunstigen, tot het flankeeren van uitspringende hoeken, ter versterking van zwakke deelen dei stelling en tot het afgeven van vuur op oprukkende soutiens- en reserves. Bij^ de cavalerie kunnen de mitrailleurs, op last van den divisie- of bngade-commandant, ook gezamenlijk aangewend worden. Aanbevolen wordt het vuur der mitrailleurs niet te openen op kleine verkennende afdeelingen, om de stelling niet te ver raden. In het gevecht kunnen de mitrailleurs naast afgezeten luiters gebezigd worden, om een steunpunt voor de bewegingen te vormen, of om een opnamestelling in te nemen, dan wel om de flank te dekken. Ook kunnen ze bij een aanval het vuur van de rijdende artillerie ondersteunen, waartoe ze op een vleugel oprijden, om daar als dekking op te treden, of om een teruggaan uit de stelling door hun vuur te vergemakkelijken. Zwitserland. Hiei bezit men reeds sedert jaren 4 bereden mitrailleurcom-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 434