645 Europa zoogoed ais geene reeds in vredestijd bestaande bere den infanterie wordt gebezigd. Zulks is zeer begrijpelijk. Om dit aan te toonen, dient eerst de vraag beantwoord, waar toe bereden infanterie bij de oorlogvoering in Europa zou dienen. Het antwoord hierop luidtHoofdzakelijk, evenals thans de En- gelsche bereden infanterie, tot steun en ontlasting der cavalerie, d.w.z. tot verhooging der defensieve kracht van dit wapen en tot vergemakkelijking van zijn offensief optreden. Niettegen staande modern bewapende, uitgeruste en opgeleide cavalerie, doelmatig gebruikt, veel minder afhankelijk is van de andere wapens dan vroeger, kunnen aan de ruiterij opdrachten ten deel vallen, waarbij zij de medewerking van infanterie of artillerie of van beide niet kan ontberen. Bepalen we ons tot den. steun door infanterie. Is het noodig, daartoe zijn toevlucht te nemen tot een zoo dure organisatie als op paarden bereden infanterie, waar nog andere wegen naar hetzelfde doel leiden? Dat een wapen, bestaande uit te paard gezeten manschappen die een volledige opleiding als infanterist genoten hebben, duur is, minstens even duur als cavalerie, behoeft geen betoog, want minderwaardige of voor de ruiterij niet meer ge schikt geoordeelde paarden zijn ook voor bereden infanterie van weinig nut; dit leert ons bv. de geschiedenis van de remon- teering der Russische bereden infanterie-ordonnansenaanvan kelijk meende men voor dit doel te kunnen volstaan met paar den die voor den dienst der ruiterij waren afgekeurd, maar ook hier bleek goedkoop, duurkoop te zijn en zag men zich verplicht een eigen remontewezen voor de infanterie in het leven te roepen. 1) Onder de andere wegen die naar hetzelfde doel leiden noem ik in de eerste plaats de rijwiel-infanterie. Na hetgeen hier omtrent onder „Frankrijk" werd medegedeeld en onder verwij zing naar het „Bericht betreffende de organisatie enz. eener volledige compagnie wielrijders" van de hand van den kapitein J. J. W. van Bennekom (Extra-bijlage I. M. T. No. 10) en naar het opstel van genoemd officier: „Het rijwiel in het Leger" in 1) Yierteljahrshefte enz. 1904-.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 43