646 het Orgaan der Indische Krijgskundige Vereeniging 1903, kan ik hierover verder zwijgen. Alleen nog het volgende: het groote na. deel aan wielrijders toegeschreven, nl. dat zij buiten de wegen meestal onbruikbaar zijn, kan voor het doel dat ik hier op het oog heb niet geldende aan de cavalerie toegevoegde infanterie immers zal in den regel de grossen der ophelderingsafdeelingen volgen en ook deze zullen zooveel mogelijk van bestaande wegen en paden gebruik maken. Volledigheidshalve zij hier nog medegedeeld, dat behalve Frank rijk ook andere mogendheden rijwiel-infanterie als steun der cavale rie in het leven geroepen hebben. Zoo deed de Italiaansche minister van oorlog bij de beraadslagingen over de oorlogsbegrooting 1903— 1904 de toezegging, dat in de toekomst de Bersaglieri-regimenten zouden bestaan uit 11 compagnieën en 1 wielrijdercompagnie; deze laatste compagnieën der onderscheidene regimenten zouden in 't bijzonder dienen om aan groote cavalerie-afdeelingen te worden toegevoegd 1). In België bestaat elk der 4 bataljons van het Karabinier-regi- ment, te Brussel in garnizoen, uit 3 compagnieën te voet en 1 wielrijdercompagnie; de 4 wielrijdercompagnieën dienen om, aan de cavalerie toegevoegd, dit ook in België te zwak geachte wapen eenigermate te ontlasten 2). Een tweede middel dat in staat stelt de cavalerie op minder kostbare wijze dan door toevoeging van op paarden bereden infanterie zoonoodig den vuursteun van infanterie te verzekeren, bestaat in de toevoeging van machinegeweren, die door den commandant Picard in zijn vroeger reeds genoemd artikel in de Journal des Sciences militaires 1901 met den naam van „gecon denseerde bereden infanterie" worden bestempeld. In Duitschland waren bij de Kaisermanoeuvres in 1903 bij elke cavalerie-divisie 2 machinegeweer-afdeelingen ingedeeld; thans bestaan daar 17 machinegeweer-afdeelingen, nl. 13 (waarvan 2 tot de Garde behooren) in Pruissen, 2 in Beijeren en 2 in Sak sen 3). In 1903 behoorden zij nog tot de jager-en infanterieba- taljons, doch alles wijst er op, dat die indeeling geen blijvende zal 1) Jahrbücher 1903. Juli-December. 2) Mil. Wochenblatt 1904 Ro. 109. 3) Revue mil. des armées étrangères. Dec. 1904.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 44