YOOR DE PRACTIJK. Een cursus voor officieren om zicli in rechtsgeleerde vakken te bekwamen. Bij kon. besluit yan den 10 Mei 1905 No. 49 werd bepaald, dat te 's Gravenhage een cursus zou gevestigd worden om aan officieren van Land en Zeemacht de gelegenheid te verschaffen zich onder deskundige leiding in rechtsgeleerde vakken te bekwamen. Gedurende den cursus, die 2 jaren duurt, wordt les gegeven in a. staats-en administratief recht, b. burgerlijk recht, c. volkenrecht en internationaal oorlogsrecht, d. strafrecht in zijn geheelen omvang. Na afloop van den cursus, waarbij de deelnemers het laatste jaar werk zaam worden gesteld op zoodanige wijze, als tot vermeerdering hunner rechtskundige kennis zal kunnen bijdragen, wordt eindexamen afgenomen. Aan hen, die dit examen met goed gevolg afleggen, wordt een diploma afgegeven dat hen tot aan het bereiken van den hoofdofficiersrang recht doet hebben op een jaarlijksche toelage van f 200. Tot dezen cursus, die half October aanvangt, worden jaarlijks 10 offi cieren van de Land- en 6 van de Zeemacht, door de ministers van Oorlog en van Marine aan te wijzen, toegelaten. Het aantal lesuren zal ten hoogste twaalf per week bedragen. Bijzondere .regelingen, o.a. de eischen van toelating enz zullen door de beide genoemde ministers getroffen worden. Zou het geen aanbeveling verdienen pogingen aan te wenden om door enkele officieren-verlofgangers, zij het slechts als toehoorders, dezen cursus te doen volgen en zoodoende bun verloftijd dienstbaar te maken aan het vermeerderen van hunne rechtskennis? Ongetwijfeld zou dit in de toekomst aan onze militaire rechtspraak ten goede komen. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 450