1064 Overigens mocht zonder bijzonderen last niets vernield of ver brand worden. Bekend was, dat behalve de oude benteng Belang aan de W. zijde van den weg naar Anak Galong, 200 M. ten Z. van de L. van Lamtengah, nog de missigit Lamtengah, 40 M. W. v/d kampong van dien naam gelegen en het huis van T. Machmoed, in het midden dier kampong, versterkt waren en dat zich 100 M. ten ~W. van den W. rand van kampoeng Lam Tengah eene aarden versterking bevond. Eene sectie artillerie zou met het detachement van 75 man dei- posten gestationneerd worden bij de brug over de Kroeng Lingkar. De cavalerie werd, na aftrek van eene patrouille ter sterkte van 1 gegradueerde en 8 man, die de colonnecommandant ter zijner beschikking hield en een paar ordonnansen bij elk dei- bataljonscommandanten, eveneens bij de brug over de Kroeng Lingkar opgesteld op den weg Siroen Ganie om de vijandige Atjehers te beletten naar de Atjeh-rivier op te dringen, in Z. O. richting langs de Kroeng Lingkar te verkennen en overigens aan den linkeroever dier rivier te blijven. De genietroepen zouden de eventueel te nemen versterkingen opruimen en nader aan te wijzen huizen verbranden. De wd. controleur, de le luitenant Yosmaer, zou de colonne vergezellen. Tusschen 31/2 en 4 u. n.m. kwamen de verschillende afdee- lingen per extratrein of te paard te Lambaroe aan. Te 4 u 10' werd het bevel tot den afmarsch gegeven. De beide sectiën artillerie met hare dekking (50 bajonnetten) gingen voorop om eene stelling op of nabij den weg Lambaroe- Ana* Galoeng, ter hoogte van de afgebroken brug 1100 M. van eerstgenoemde plaats, met het front naar de kampong Lam Tengah en de versterking Belang, in te nemen. De hierop volgende cavaleriepatrouille van den wachtmees ter en 8 ruiters had bevel 500 M. Z. van Lambaroe den weg te verlaten en het terrein in de richting van de bovenge noemde missigit te verkennen. Het 5e Bataljon verliet eveneens en op hetzelfde punt den weg en vervolgde in voorloopige gevechtsformatie den marsch door de O. van den dijk gelegen sawah's.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 460