1066 de onzen nog 4 gewonden bezorgd, waarvan één kort daarna overleed. Eén peloton werd in de versterking achtergelaten, terwijl eene compagnie bezuiden de brug, ten Z. O. van Belang, a cheval van den weg met het front naar het Z. en Z. O. in stelling kwam. Een tweede peloton werd O. van de Ana1 Galoengdijk in re serve gehouden. Het 7e Bataljon ondervond in het geheel geen tegenstand, zoo wel de aarden versterking als de missigit en de Koeta van het moekimhoofd werden onbezet bevondendaarentegen leverde het terrein voor de ongeschoeide Madureezen nogal moeielijk- heden op. 5 u. 35' n.m. werden de door den wd. controleur aangewezen gebouwen aan de vlammen prijs gegeven en door de 2e en 3e compagnie 7e Bataljon, die de werkzaamheden gedekt hadden, te- ruggemarcheerd naar de positie van de le compagnie, die voor de kampong in stelling was gebleven en met eene sectie van de 4e compagnie de reserve had gevormd. De drie overige sectiën dier compagnie waren als dekking am bulance en voor de bezetting der aarden benting Lampoe Wa- keuë en de missigit achtergebleven. .Kort na het verlaten der kampong opende de vijand, die zich al dien tijd stil gehouden had, het vuur weer uit de richting Ba Boeng en Kajoe Leh, dat uit laatst bedoelde richting werd beantwoord door eene sectie der bergbatterij bij de brug en het geschut van den post Lambaroe. 5 u. 48' n.m. werden de bevelen voor den terugtocht gegeven. Van elk der bataljons zou eene compagnie voorloopig in stel ling blijven, nadat Belang, Missigit Lam Tengah en Lampoe ¥a- keuë in brand zouden zijn gestoken. Daar er uit de richting van Lambarih nogal volk kwam op zetten, oordeelde de colonnecommandant het wenschelijk met het teruggaan te wachten tot de duisternis zou zijn ingevallen. Om misverstand te voorkomen, gelastte hij zijn adjudant zich bij de voorste linie op te houden en zoodra het signaal „reti- reeren" gegeven werd, den last daartoe aan de beide bataljons commandanten over te brengen. Te 6 u. 40' kon daartoe worden overgegaannog voordat de

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 462