1067 afgebroken brug in den dijk bereikt was, had het vuur uit Lam Tengah geheel opgehouden, terwijl nog enkele schoten uit de richting Kajoe Leh vielen. De voorste linie had er intusschen nog vier gewonden bij gekregen. Te 8^4 u. waren alle troepen weer te Lambaroeh vereenigd en werden de troepen successievelijk naar Koeta Radja terug gevoerd. Aan de opdracht was ten koste van één doode en zeven ge wonden voldaan. Actie tegen Toekoe Oemar. De 23e Mei was aangewezen om het reeds lang beraamde plan T. Oemar uit zijne stelling in de IY en VI Moekimste verdrijven ten uitvoer te brengen. Wij kunnen, om een duidelijk beeld te geven van de voorge nomen operatiën, niet beter doen dan de dispositie in haar geheel weer te geven. Dispositie voor de operatiën tegen de VI Moekims. De aanvallende beweging zal een aanvang nemen in den vroe gen morgen van den 23en Mei te 4 u. v.m De hoofdaanval zal plaats hebben van uit de lijn Ketapan Doea Blang op den rechtervleugel der vijandelijke positie, ter wijl gelijktijdig een nevenaanval gedaan wordt van uit Lamtih op den linkervleugel dier stelling en het centrum op zeer krach tige wijze door de belegeringsbatterij te Lamdjamoe onder vuur wordt genomen. Het doel van den aanval op den rechtervleugel is in de eerste plaats ons vast te zetten op den kam van den gemiddeld 200 M. hoogen heuvelrug, die de vallei van Beradin aan de Oostzijde begrenst en het centrum der vijandelijke positie, zoowel als de in de vallei aangelegde versterkingen, grootendeels beheerscht; en voorts het nemen en vasthouden van de vijandelijke verster kingen en kampongs, die de toegang tot de vallei aan de Zuid- Oostzijde afsluiten. De aanval op den linkervleugel der stelling geschiedt om ge durende den hoofdaanval een gedeelte der vijandelijke strijd-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 463