1070 het open voorterrein worde doorgetrokken en zoo spoedig mo gelijk vasten voet worde verkregen in het bedekte terrein. De colonnecommandanten moeten den bevelhebber van het in nemen van gewijzigde posities, zooveel als mogelijk is, mede- deeling doen, tot regeling van het vuur uit de belegeringsbat terij te Lamdjamoe. Bij alle berichten en meldingen moet waar mogelijk gebruik worden gemaakt van de telefonische gemeenschap Ketapan Doea, Blang, Lamdjamoe, Larntih. De troepen nuttigen vóór het verlaten van het kwartier een warm maal en nemen een extra ontbijt mede. Gedurende het ageeren worden officieren en manschappen ge voed volgens tarief 20 en zooveel doenlijk als op aangehechte schaftorder is aangegeven (niet bijgevoegd). De korpskwartiermeesters zorgen gedurende het uitrukken voor ontvangst en doen gereedmaken van het eten, waarvoor door de korpschefs de fouriers, koks en bijkoks met het noodige keukengereedschap onder de bevelen van de kwartiermeesters worden gesteld. De plaats waar gekookt zal worden, wordt door het hoofd kwartier aangegeven. Koeta Radja, 22 Mei 1896. (w.g.) Stemeoort. Berichten en waarnemingen aangaande den linkervleugel der- vijandelijke stelling. De linkervleugel van 's vijands stelling strekt zich uit van het zeestrand, 500 M. West van de plaats waar vroeger het blok huis Pagani stond tot aan de versterking bij binasa Lam Me, Z. O. van de pisangtuin. Daartusschen liggen in voorste linie de Koeta Sagoi en oogen- schijnlijk twee wachthuizen Oost van deze versterking aan den Zuidelijken rand der lagune Noord of Noordwest van Lam Awi drie versterkingen in en bij Lam Awi t.w. één in den Oostrand en één bij het heuveltje Z. O. van dien rand; eene versterking- in den N. O. hoek van het verlaten gedeelte van Lam Tengah- Oost (lees Lam Tanga); twee door een loopgraaf verbonden versterkingen in den Oost-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 466