1073 de versterking Pantjoeran, ook aan den ouden weg West van G-emi Roi; loopgraven bij Lam Belang a/d. grooten weg en Lam Pasei West; de versterking Binasa Belang Poetih even West van Pasar Oleh Gli; loopgraven ter weerszijden van den ingang, achter den pagar en Zuid aan den ingang van Pasar Oleh Gli; de versterking Binasa Triëng of Binasa Rima, in den Oostrand van Rima-Zuid; waarschijnlijk enkele loopgraven bij Lam Pisang; een loopgraaf bij den boenotboom van het heilige graf Toean di Boh (Toean Sala nama) aan den voet van het gebergte, West van Kenoi; eene versterking bij Mata Air Ba* Pana* aan den voet der heuvels bij het moerasje, Oost van Lam Oekoe, één op de Bt. Seboen (d. i. de alleenstaande heuvel Z. W. van Beradin) één te Lam Poelau (d.i. de plaats waar vroeger onze verster king Bt. Seboen heeft gestaan), en één op de Bt. Lam Tjroeng Zuid van Lam Poelau loopgraven N. en Z. van Lam Poelau. Het terrein: De brug in den weg Zuidwest van Lam Djamoe is afgebro ken; alleen het middenjuk staat nog. De breedte vandeTjoet Manjang is daar 8 Meter. In den weg bij de versterking Pakan Bada* is een groot diep gat gegraven, dat overdekt is. Het doel is ons geschut daarin te doen vallen. Overigens moet de weg naar Lam Pisang zeer door onze pro jectielen zijn omgewoeld. De sawah's tusschen Adjoen Tebal Poelau (op de kaart staat Adjoon Tebal) Euking, Glé Genting, Rima-Zuid en Pasar Oleh- Gli zijn vrij goed begaanbaar; tusschen Rima-Zuid en Lam Pi sang heeft men een vrij diep moeras. Langs den voet van het gebergte is het terrein over een smalle strook goed begaanbaar. Lam Poelau is omgeven door moerassige sawah's. Bijzonderheden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 469