648 ringen wil getroosten, niet eerder besluiten het ruiterwapen de noodzakelijk geoordeelde sterkte te geven dan over te gaan tot het in 't leven roepen van bereden infanterie, welker nut in de Europeesche krijgvoering maar door weinigen wordt erkend? Niet logisch lijkt ons daarom het voorstel van den Duitschen luitenant Liman die, tot versterking van de door velen als van te geringe sterkte geoordeelde Duitsche cavalerie, de oprichting- van zeker niet goedkoopere bereden infanterie-afdeelingen bepleit. En nu het oprichten van bereden infanterie-afdeelingen als oorlogsimprovisatie Ook dit is stel dat men dit wapen noodig oordeelt als regel niet aan te bevelen. In zoodanig geval toch zal de recru- teering moeten geschieden uit die manschappen der infanterie, welke uit den aard van hun vroeger beroep eenigszins kunnen rijden en met paarden omgaan, terwijl de rijdieren, zoo al niet van de cavalerie, dan toch uit die welke bestemd waren tot aanvulling der verliezen bij dat wapen of tot het oprichten van reserve-formaties genomen moeten worden. Aangezien de meeste legers voor beide doeleinden uitsluitend aangewezen zijn op den paardenstapel in eigen land, welke daarvoor óf niet óf juist toe reikend is, zullen ook aan de remonteering van de bereden in fanterie als oorlogsimprovisatie ernstige bezwaren in den weg staan. Bereden infanterie in tijd van oorlog opgericht ontneemt aan de infanterie de beste manschappen en berooft tenzij het land een zeer rijken paardenstapel heeft de cavalerie van haar paarden. Wenden we ons thans nog even tot de bereden infanterie- organisaties vaste en tijdelijke buiten Europa. De Engelsche korpsen bereden infanterie in Zuid-Afrika en in Indië hebben hetzelfde doel als die in Engeland zelf, alhoewel voor Z. Afrika de meening, dat de eventueele tegenstander per sé met bereden infanterie bestreden moet worden, mede er toe bijdraagt daar zulke dure organisaties in stand te houden. Yan de tijdelijke bereden infanterie-organisaties in China en

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 46