1074 Balei Baf Mé moet bezet zijn door Pa Karim Lampagar, die herkenbaar is aan een grooten' baard. In Binee Kroeng moet lood in de putten verborgen zijn. Lam Loempoe, Lam Goe-oe, Lam Asan, Lam Pisang en Be- radin zouden v.n. met ach ter laadge weren worden verdedigd. T. Oemar houdt zich tegen ons geschutvuur schuil, Zuid van den heuvelrug, Noord van Mata Air Ba* Pana. De bevolking der IY Moekims heeft hare goederen, padi en huisdieren geborgen in Lam Lehoem (op de kaart staat Lam-lon), Lam Baroe en Seboen. In het ravijn West van Pantjoeran moeten zich vele vrouwen en kinderen schuilhouden. Berichten en waarnemingen aangaande den rechtervleugel der vijandelijke stelling. De rechtervleugel van 's vijands stelling strekt zich uit van de versterking bij Binasa Ketapang in het Z. O. verlaten gedeelte van Lam Asan tot aan de versterking tegen de zuidelijke helling van Boekit Kesoemba. Daar tusschen liggen a. in de voorste linie de versterking bij Binasa Tebal Poelau (op de kaart staat Adjoen Tebal). Yolgens een der spionnen ligt zij aan het moeras, Zuid van „oen" van Adjoen, volgens een anderen berichtgever zou zij juist aan den tegenovergestelde!! kant tegen Lam Asan gelegen zijn, zij moet sterk bezet zijn, bewapening voornamelijk achterladers; de kleine versterking in den Z. O. rand van Adjoen Paja (dat is het oostelijk stuk van het verlaten gedeelte van Adjoen Tebal) de kleine versterking en een loopgraaf in den N. rand van Adjoen Goetji Ajer; de versterking bij Djero Loeng, d. i. het acces tusschen Adjoen Goetji Ajer en Djempit dat naar Lam Pasei-West voert; de kleine versterking in den Noordrand van Djempit bij de binasa, zwak bezet; een paar loopgraven bij den ingang bij de balei van Pantai Abee; zwak bezet (de balei is van Ketapan Doea uit te zien).

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 470