1075 De versterking bij Bt. Kesoemba is sterk bezet cloor Pedireezen. b. in de tweede linie: de versterking in den Oostrand van Enking, zwak bezet; de versterking in den Oostrand van het verlaten gedeelte van Lam Pasei West, tamelijk sterk bezet; loopgraven op Tjot Goeë Tjoet (dit is de heuvel in de sawah Z. W. van Pantai Abee) en in Djempa en Gendrianniet of zwak bezet; c. in de derde linie: de versterking Lam Reh en Mon Boeing aan den voet, en een loopgraaf op den top van de Glé Geuting, tamelijk sterk bezet de wachtposten, 15 a 20 man sterk, op den heuvelreeks Gle Geuting-Glétaroeupas, een ervan is o.a. zichtbaar ongeveer Z.W. van Pantai Abee op een der kale ruggen, onder een alleenstaan den boom. Het terrein: De sawah's staan onder water. Zij hebben echter harden onder grond. De beste toegangsweg is het voetpad, beginnende West van Ketapan Doea naar Pantai Abee, van hier over de Tjot Goeë Tjoet naar het gebergte. De hoogste top in den heuvelreeks voornoemd heet Toean Tjot Tjako (een heilig graf), Noord van dezen loopt alleen een voetpad over het zadel van Gle Geuting (zie kaart). De oostelijke hellingen zijn in dat gedeelte zeer steenachtig en minder begaanbaar. Zuid van dien top moeten drie patrouillepaden loopen van de III naar de VI en IV Moekims. Het Noordelijkste loopt van Goeë Tjoet (kale heuveltop, even als Bt. Triëng, Z.W. van Betoeng en waar te nemen van Be lang) over het zadel Zuid van Toean Tjot Tjako. Het volgende zou van den voet der heuvels N. van het moe rasje, Zuid van Tjot Goeë Tjoet loopen naar de loopgraven bij den alleenstaanden boom (zie boven) en een derde pad zou nog zuidelijker langs den Goeë Baf Tjroeng over het gebergte voeren. Bijzonderheden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 471