1083 Door middel van een dwangarbeider werd te 6 u. 40' v.m. her eerste bericht naar den bevelhebber te Ketapan Doea gezonden, waarin na een korte melding van het gebeurde ook gezegd werd: „Toean Tjot Tjako niet beklimbaar voor artillerie, moet zadel Zuid „van dien berg beklimmen onder dekking. Verzoek drinkwater." Dat bericht is eerst te 8 n. 30' v.m. door den bevelhebber ontvangen. Onder dekking van een paar brigades marechaussee, maakte de colonnecommandant en zijn chef van den staf eene verkenning in N. richting langs het pad dat aanvankelijk over den kam der hoogte loopt en daarna steil langs de W. en N. W. helling van den berg daalt. Op deze helling hield het bosch spoedig op en werden ver schillende vijandelijke bentengs en positiën in de vlakte zicht baar, terwijl ook een groot deel van de Kloof van Beradin met Lam Pisang open en bloot en binnen het bereik van het werk dadig vuur uit de repeteergeweren lag. De opmarscb der troepen in de vlakte kon van hier uit goed door vuur gesteund worden. De vijand beschoot de verkenners uit de positiën op den Glé Geuting en op de Westelijke heuvels. Nauwelijks was de colonne-commandant terug op het plateau, waar de colonne voorloopig in stelling lag, of er werd een goed gericht vuur ontvangen uit achterlaadgeweren van den aangren- zenden 500 M. verwijderden zuidelijken bergtop, werwaarts zich de schutters uit de versterking onder den alleen staanden boom hadden begeven. In een paar minuten bracht ons dit vuur een 6 tal gewonden toe (71I2 u. v.m.) zoodat, daar de beklimming ons 1 doode en 2 gewonden had gekost, er op dat oogenblik één doode en 8 gewonden waren. Onmiddellijk werd het door een sectie repeteergeweren beant woord, terwijl de 2e compagnie van het 3e Bataljon order kreeg den vijand uit zijne stelling te verdrijven. Het peloton van den luitenant Rijnen en twee brigades mare chaussee met repeteerkarabijnen werden over het aanwezige voetpad naar de N. W. helling van den berg gezonden, met op dracht daar stelling te nemen, zoo mogelijk door vuur den vijand

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 479