1086 De bereden ordonnansen waren reeds op weg naar de colonne geweest maar teruggekeerd, omdat zij geen kans zagen den berg te beklimmen. Tegelijk met het bericht No. 4 werden weer een paar gewon den naar de stelling van het 6e gezonden. De luitenant Rijnen rapporteerde te 10 u. 10' v. m. dat groe pen van 10 man, (waarschijnlijk ook verwonderd dat onze troepen maar niet kwamen opdagen) weer langs de W. zijde van de Kloof in N. richting naar hunne versterkingen trokken, o.a. ten W. van Gemie Roi en Pasar Oleh-Gli. De benteng Lam Asan was op dat moment nog verlaten, evenals de positie op den Glé Geuting. De bergbatterij kwam intusschen niet hard vooruit. Te half elf had men met groote krachtsinspanning een stuk tot op 2/3 van de hoogte gebracht. Daarom werd aan den commandant der batterij, die het le bericht blijkbaar niet ontvangen had, den last gezonden „Het terrein is te moeielijk voor uwen opmarseh. Bovendien is „er niet voldoende plaats voor uw bivak. Laat 1 sectie teruggaan „en stel die ter beschikking van den algemeenen bevelhebber." Met de dekkingscompagnie van het 7e Bataljon ging toen eene sectie mede. De ander kwam, onder dekking van twee brigades en geholpen door de genietroepen, langzaam vooruit. De troepen leden intusschen veel dorst, daar er nog steeds geen water gevonden was. In de vlakte kwam de infanterie maar niet vooruit. Wel werd er veel geschoten, vooral door de batterijen van Lamdjamoe. Eindelijk, te 12 u. 15' n.m., werd waargenomen, dat de troepen uit de lijn EnkingAdjoen Tebai over de sawah's ten aanval voor uit gingen tegen 's vijands stellingen in Lam Asan. Luitenant Rijnen ondersteunde dien aanval met vuur op de zich blootgevende vijanden in die kampong. Deze gingen daarop in de richting Lam Pisang op de vlucht, werden echter door onze troepen niet vervolgd. Die van Lam Goe Oe, Lam Doerian en Lam Blang vluchtten naar het W. gebergte en van daar in de richting van Seboen. Evenals 's morgens werden tal van gewonden of gesneuvelden door hen weggevoerd. Zijn verliezen bleken beduidend te zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 482