1087 Na het nemen van Lam Asan werden onze troepen ook in den omtrek van de platgeschoten woning van T. Oemar te Pakan Badak gezien. Vuur en wel vrij zwaar vuur werd in de vlakte alleen nog in het N. N. W. gehoord. 1 u. 5' werd het volgende bericht van den algemeenen bevel hebber ontvangen, dat 11 u. 40' verzonden was: „Algemeen overzicht van den toestand in de vlakte. „12e Bataljon met artillerie staat instelling te Lam Manjang, „wordt door den vijand vast gehouden; „Lam Isi—Lam Me sterk bezet, 9e Bataljon heeft 1 compagnie „in Enking, 3e compagnie in den W. rand Adjoen Tebal en ont vangt veel vuur uit Lam Asan. „6e Bataljon bezet Pantai-Abee—Tjot Goeë Tjoet, weinig onder „vuur genomen. „Na de beschieting zal de stormaanval op Lam Asan door 9e „en 7e Bataljon (als reserve) worden doorgezet. Tref maatrege len mij daarin zoo mogelijk krachtig te steunen. Toezendingen „naar U eischen vele krachten en tijd, doch worden geregeld „voortgezet. „Zendt aan draagkrachten wat U missen kunt naar beneden. „Gelukt de aanval op Lam Asan, dan wordt daar in stelling „gekomen." Een en ander had zooals we reeds zagen plaats gehad, zoodat de taak voor dien dag voor de colonne als afgeloopen kon wor den beschouwd. Om eventueel steun te verleenen bij den aanval op Lam Isi, werd eene sectie repeteergeweren in stelling gelaten. Deze durfde echter later niet te vuren, omdat niet juist bekend was, waar zich onze troepen alzoo bevonden. Te half drie n.m. kwam eindelijk de sectie bergartillerie bo ven en werd opgesteld op het bergplateau, in dier voege, dat zoowel een paar heuveltoppen in het Z. en Z. O. als op de vijan delijke versterking Boekit Kesoemba vuur kon worden gebracht. Even voordat het eerste stuk in batterij stond, kreeg men weer vuur van een Z.Z.O. gelegen bergtop, dat ons een gewon de bezorgde, doch door de repeteergeweren spoedig tot zwijgen was gebracht. Een kanonnier der batterij was bij den opmarsch door vuur

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 483