1089 De artillerie zond nu en dan een paar granaten op Kesoemba af, die het vuur uit die benteng dan telkens voor eenigen tijd deden zwijgen. Erg ruim hadden die lieden het daar niet. Eerst in den middag van den 24en werd hun het eersteeten gebracht, wat, de nabij heid van Ketapan Doea in aanmerking genomen, vrijwel onver klaarbaar was. Te Pantai Abee werden twee compagniën en de ambulance en op de hoogte tusschen Pantai Abee en Ketapan Doea nog eene compagnie gelegerd. 7 u. v.m. had de bevelhebber aan den commandant van het 6e Bataljon last gezonden Pantai Abee en Tjot Goeë Tjoet elk met eene compagnie te bezetten en met de beide overige compagniën van zijn korps naar Ketapan Doea terugtekeeren. De colonnecommandant wenschte hieromtrent eerst nog te spreken, daarom werd de kapitein Kronouer derwaarts gezonden. Het gevolg der bespreking was, dat de last teruggenomen en de bezetting van Lam Pasei instede van Tjot Goeë Tjoet goed gekeurd werd. De colonnecommandant kreeg bevel des gevraagd dekking voor vivres of munitietransporten bestemd voor den Tjot Tjako te leveren, daar de bezetting van Ketapan Doea daarvoor niet toereikend werd geacht. Door patrouilles werd nacht en dag verband onderhouden. Ook deze stellingen werden tot bivaks ingericht en versterkt. Hoewel er door deze colonne geen eigenlijk gevecht geleverd is, telde zij aan gewonden één onderluitenant en zeven minderen. Om 4 uur was eveneens van de spoorbaan tusschen Ketapan Doea en Blang het 9e Bataljon afgemarcheerd. Even als die van het 6e Bataljon was de artillerie van de colonne Yeeren onder eene sectie dekking voorloopig achterge laten, daar zij bij den march door het moerassige terrein weinig nut, daarentegen veel oponthoud kon veroorzaken. Om 5 uur werden zij de bataljons achterna gezonden, de sec tie Steenkamp kreeg last al dadelijk achter een ten Z. van Ketapan Doea in de sawah gelegen heuveltje in stelling te komen, om den

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 485