1093 7 u. 20 v.m. werd het bevel ontvangen de lijn Enking—Adjoen Tebal te bezetten. Gelast werd nu, dat de le compagnie in breed front tegen den Oostrand van Adjoen Tebal zou oprukken, de 2e compagnie moest zich van Enking meester maken, de halve 4e volgde als reserve met genietroepen en ambulance. De 3e compagnie moest in N. W. richting 300 M. voor waarts gaan. De le compagnie kwam zonder tegenstand in den W. rand van Adjoen Tebal, de 3e compagnie stelde zich daar links van op ook in dien rand. De 2e compagnie kreeg aanvankelijk vuur uit Enking, maar ook die kampong werd gemakkelijk bezet. Bij het oversteken van de smalle strook sawah ten N. daar van, werd uit een ten N. W. gelegen versterking vuur ontvangen, da/t de compagnie een drietal gewonden bezorgde. De 4e compagnie met ambulance en artillerie bezette nu de benteng Enking. De 2e compagnie kwam rechts van de le in Adjoen Tebal. Later kreeg de sectie artillerie weer last om ook in de W. rand van die kampong in stelling te komen, wat jammer was, daar de luitenant Deibert juist een geschikte opstelling voor zijne sectie in den N. rand van Enking had gevonden op 400 M. van een der bentengs in den Z. O. rand van Lam Asan, welker be zetting zich nog al bloot gaf. De rnarsch over de sawah bezorgde de artillerie een gewonde. Om 9 u. begon zij zich in haar nieuwe stelling op de verschil lende zichtbare bentengs in te schieten en zette het vuur tot 12 u. 45' n.m. voort. Om 9u. was door den majoor Yeeren van de opstelling zijner troepen bericht. Zooals we zagen was het 7e Bataljon bij Ketapan Doea in reser ve gebleven en kreeg zelfs daar nog een gewonde door een verdwaalden kogel. Daar in de nabijheid meerdere projectielen insloegen, werd de reserve achter den nabij gelegen kogelvanger van Blang geplaatst. Aangezien de commandant van het 9e sedert 6 u. 30' v.m. geen berichten had gezonden, werd den luitenant Happé opge-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 489