1095 10 u. 15' v.m. werd bij de colonne Yeeren het volgende bericht ontvangen „Blijf tot nader order instelling. Reserve munitie, 18 kistjes, „hierbij toegezonden. Na den troep eenige rust te hebben ge- „gund, noodige maatregelen treffen voor eventueel overnachten. „Welke materialen daarvoor noodig? „Blijf geregeld berichten zenden. Is er drinkwater voorhanden?" De colonnecommandant kon daarop antwoorden, dat er geen materialen noodig waren. Tevens verzocht die commandant om de kampong Lam Asan van uit Blang en Lamdjamoe flink onder artillerievuur te doen nemen. Boven merkten we reeds op, dat de luitenant Rijnen omstreeks dien tijd tal van strijders, door het niet vooruitrukken der troepen aangemoedigd, weer naar hunne versterkingen zag terugkeeren. 10 u. 30' v. m. werd bij de colonne Yeeren aanvulling voor artilleriemunitie ontvangen. Gelukkig kwam te 11 u. 15' het bericht No. 4 van de colonne van Heutsz den bevelhebber in handen. Het daarin vermelde: „de troepen kunnen doornikken" was een aansporing, om van het reeds verkregen succes gebruik te maken en ook ten behoeve van de operatiën van den volgenden dag, zich althans aan deze zijde in het bezit te stellen van den toegang tot de Kloof van Beradin. 11 u. 45' v. m. marcheerde het 7e Bataljon daartoe naar Adjoen Tebal. Aan de artillerie te Lamdjamoe en Blang werd opgedragen den aanval krachtig voor te bereiden. Aan den commandant der bergcolonne werd te 11 u. 40'v.m. last gezonden den aanval zoo mogelijk te steunen en de mede- deeling, dat na het gelukken daarvan in stelling zou worden ge komen. De Majoor Jacobs kwam te 12 u. 15' met het volgende be richt bij den commandant van het 9e Bataljon „Na voldoende voorbereiding aanval op Lam Asan doorzetten." „Majoor Jacobs met 3 compagniën ter uwer versterking. Tot Dl. II, 1905. 75

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 491