1100 binnen dooden en gewonden kregen en men feitelijk nergens veilig was. Alleen het vuur uit den O. rand van Lam Tengah werd tot zwijgen gebracht, maar overigens had het onze geen merkbare uitwerking. Alle troepen werden dan ook uit de kampongranden terugge trokken, terwijl daar alleen enkele goedgedekte observatieposten werden achtergelaten. De colonnecommandant, die van Lamtih het geleverde gevecht had gezien, deed om half zes de beide sectiën artillerie in de na bijheid van den post op het Z. O. waarts gelegen hooge terrein in stelling komen en het vuur op Lam Isi openen. Een 4 man sterke cavaleriepatrouille, die 5u. 16' v.m. uitge zonden was om zich bij den overste Soeters te vervoegen, keerde onverrichter zake terug, zij waren voor het hevig vuur des vijands geweken. Daarop kreeg het geheele peloton Lisnet de zelfde opdracht en om 6 u. 25' v.m. werd het doel bereikt ten koste van een gesneuveld paard. De cavalerie was onderweg hevig beschoten. Haar comman dant stelde de ruiters zoo gedekt mogelijk op in den Oostelijken rand en ging zelf met een paar ruiters den commandant van het 12e zoeken. Deze zond aan den colonnecommandant het volgende bericht: „Bericht ontvangen 6 u. 25'v.m. Verzoek artillerie onmiddel lijk in mijn stelling komen. Ik zit in Lam Tengah en kan deze „kampong niet verlaten zonder dat de vijand opdringt. Verzoek "lie Bataljon mij aflossen, dan ga ik Oostwaarts (Verzonden „6 u. 30')." Op ontvangst van dit bericht werd iets vóór 7 uur de artillerie onder dekking van de 2e compagnie 14e Bataljon (kapitein Baron Collot d'Escury) naar Lam Manjang gezonden. Ook de kapitein adjunct Smits sloot zich hierbij aan. Ter hoogte van het bovengenoemde steenen graf gekomen, wer den zij krachtig beschoten uit Lam Awi en Lam Isi, waardooi bij de infanterie niet minder dan 1 officier en 10 minderen ge wond raakten, terwijl de batterij een verlies van 6 kanonniers, 1 stukrijder, 2 paarden en 3 muildieren leed.

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 496