1103 Nadat de artillerie ongeveer 20 muniten gevuurd had, hesloot de commandant van het 12e te 2 u. 25' tot den aanval over te gaan. Het vuur in Lam Isi was vrij wel tot zwijgen gebracht, ech ter niet dat van de schutters in de sawah en op de heuvels, die evenwel te zeer verspreid waren om hen met hoop op succes te kunnen beschieten. De aanvalscompagnieën vormden tirailleurliniën met gesloten groepen, waarachter soutiens en reserven. Op de sawah gekomen, vielen er alweer dadelijk gewonden; zoo spoedig mogelijk werd doorgerukt en te 2 u. 40' n.m. den Noordrand van de kampong en de zich daar bevindende verster king bereikt; slechts een paar Atjehers werden neergeschoten. 2 u. 15' waren op de vlakte ten Z. van Lamtih op 500 M. van de vijandelijke stelling 2 compagnieën van het 14e Bataljon in ge vechtsformatie opgesteld, met een peloton als reserve daarachter. Nog voor den aanval begon werd het peloton, dat sedert 7 u.v.m. aan den weg naar Lam-Manjang in stelling had gelegen, vervangen door eene sectie van de bezetting van Lamtih, en aangewezen om den linkervleugel der gevechtslinie te verlengen, terwijl eene sectie van de bezetting van Lamdjamoe, die tandoes had gebracht, aan de reserve werd toegevoegd. Toen het 12e Bataljon uit den rand van Lam-Manjang debou- cheerde, ging ook het 14e Bataljon tot den aanval over. De vijand verliet hare posities in den N.O. rand op het mo ment dat onze voorste linie daar nog 200 M. van af was. De genomen versterking werd voorloopig door eene sectie bezet en de troepen in den N.O. rand van Lam Isi opgesteld- Een peloton doorzocht het O. deel der kampong en kreeg ook verbinding met het 12e Bataljon. Behalve een viertal donderbussen en blanke wapenen vie len een duizendtal Beaumont patronen in handen van het 14e Bataljon, die gebruikt werden om den munitievoorraad van de troepen aan te vullen. Na den aanval doorzocht de cavalerie de kampongs Lam Isi, M. Lapan Sagi, Goerah en Lam Toedoeng (Noord) en vond deze geheel verlaten. Te 3 u. 15' n.m. was ook de colonnecommandant in Lam Isi aangekomen en gaf last de veroverde stelling door 1 com-

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 499