DE RIJSCHOOL VAN SAUMIJR. Alhoewel de Fransche rijschool van Saumur„1 école d appli cation de cavalerie", zich terecht in bijna algemeene bekend heid verheugt, komt het mij toch dienstig voor, beknopt, in dit tijdschrift een en ander van deze model-inrichting mede te deelen. Als bronnen raadpleegde ik eenige tijdschriften w. o. de „Militaire Spectator", waarin een artikel van Lt. Steenkamp over „Rijscholen in het algemeen" en „Het Paardwaarin een stuk van X. over de Rijschool te Saumur. Sedert 1771 zijn de rijscholen van La FlêcheDauaiMetz, Besangon en Cambray alle vereenigd tot die van Saumutge legen aan de Loire, tusschen Tours en Angers. Deze rijschool is, om zoo te zeggen, het conservatorium van de wetenschap van het paard en het paardrijden. De uitstekende en strenge hippische en tactische opleiding, nu sedert tal van jaren in Saumur toegepast, heeft ten doel „de ruiters onder alle omstandigheden, zooals slecht tenein, „uitgestrekte gangen," „gevaren enz." te leeren kalm te denken, vlug te beslissen en snel deze beslissing uit te voeren. Als leerlingen treft men bij de school aan: le. Onderofficieren, die bij hun regiment reeds geslaagd zijn voor hun officiers-examen en die na één jaar te Saumur te hebben vertoefd, deze inrichting als „sous-lieutenant" verlaten (élèv es- officiers.) 2e. De leerlingen van St.-Cyrbestemd voor de cavalerie, tot voltooiing hunner opleiding, die overigens gelijk is aan die van de infanterieofficieren. Zij worden voor één jaar in de afdeeling „officiers-élèves" geplaatst. 3e. Enkele van de beste luitenants van elk cavalerie-regi- ment die jaarlijks te Saumur gedetacheerd worden. In deze afdeeling „Lieutenants d' instruction komen slechts die officieren, in welke reeds de lust tot studie is gerijpt en die

Indisch Militair Tijdschrift | 1905 | | pagina 525